Resovia lepsza od MKS-u

Od porażki 1:3 z Asseco Resovią Rzeszów rozpoczęli zmagania ligowe w 2021 roku siatkarze MKS-u Będzin. Przegrani pozostali na czternastym miejscu w tabeli, zwycięzcy umocnili się na dziewiątej pozycji. 

 


Kluczem do wygranej siatkarzy z Podkarpacia okazała się zagrywka. 17 asów serwisowych, przy zaledwie czterech punktowych zagrywkach MKS-u, zrobiło różnicę. Ponadto w ofensywie brylował Karol Butryn, atakujący z Rzeszowa zdobył aż 26 "oczek". Różnicę na środku zrobił Timo Tammemaa, który zaaplikował będzinianom 14 punktów. 


Gospodarze bazowali wyłącznie na skrzydłach. 16 punktów Rafała Faryny, 14 Jose Ademara Santany i 13 Rafała Sobańskiego to było jednak za mało na urwanie Asseco więcej niż seta. 


Początek końca MKS-u w czwartkowum spotkaniu nastąpił w ostatnich fragmentach trzeciej partii. Od stanu 19:18 dla Resovii, będzinianie zdobyli tylko dwa punkty, przegrywając do 20. W czwartym secie, rozpoczynającym się właściwie od prowadzenie gości 5:1, emocji było jak na lekarstwo... Podopieczni Alberto Giulianiego wygrali gładko do 16.


Wcześniej będzinianie dotrzymywali kroku wyżej notowanym rywalom. W pierwszym secie przegrali dopiero w końcówce (21:25), natomiast w drugim wygrali 25:23. 


17 stycznia (godz. 20:30) nasi siatkarze zmierzą się na wyjeździe z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. Cztery dni wcześniej Asseco Resovia zagra z PGE Skrą w Bełchatowie. 


MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (21:25, 25:23, 20:25, 16:25)

MKS: Faryna (16), Santana (16), Sobański (13), Kalembka (8), Ratajczak (2), Thiago, Gregorowicz (libero) oraz Gawryszewski (2), Godlewski (1), Makowski, Schmidt, Teklak.
Resovia: Butryn (26), Cebulj (15), Tammemaa (14), Jendryk (8), Drzyzga (4), Szerszeń, Potera (libero) oraz Mariański (libero), Buszek (7), Krulicki (4).

MVP: Butryn (Asseco).