Sąsiedzkie starcie pod złotym sufitem [ZAPOWIEDŹ]

Tym razem już w piątek (godz. 18.00) siatkarzom z Będzina przyjdzie rywalizować o ligowe punkty. W specyficznej hali, pod złotym sufitem, w Radomiu zmierzą sie z sąsiadującą w tabeli drużyną Cerradu Czarnych. - To jeden z najniższych i najmniejszych obiektów w PlusLidze,  w którym drużynom przyjezdnym gra się bardzo ciężko - przekonywał Rafał Faryna, atakujący MKS-u.


 

Fot.  Wojtek Borkowski / FOTOBORKOWSCY

 

Podopieczni Roberta Prygla, którzy w poprzedniej kolejce ulegli na wyjeździe ubiegłorocznemu beniamkowi z Katowic 1:3, zajmują dwunaste miejsce w tabeli z 18 punktami (6 wygranych 10 przegranych) na koncie. Trzynasty MKS, legitymujący się takim samym bilansem zwycięstw i porażek, traci do Czarnych trzy "oczka". 

 

- Z racji sytuacji w lidze, to będzie nerwowy mecz, a MKS przyjedzie do Radomia po to, by go wygrać. My, po dobrym spotkaniu, zwyciężyliśmy w Sosnowcu 3:1 i mam nadzieję, że tak samo będzie w rewanżu. Nie pozwolimy sobie na lekceważące podejście - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej Wojciech Stępień, drugi trener Czarnych.

 

Mimo gry na trudnym terenie, będzinianie za wszelką cenę będą chcieli przełamać niemoc i pokusić się o pierwsze PlusLigowe zwycięstwo w Radomiu, przy okazji rehabilitując się za domową porażkę z Cuprum Lubin (1:3). - Co zrobić, aby tam wygrać?  To trudne pytanie, na które nie ma prostej odpowiedzi. Musimy skupić się na swoich elementach siatkarskich, zagrać dobre spotkanie. To będzie klucz do zwycięstwa - stwierdził Bartłomiej Grzechnik, środkowy MKS-u.

 

W piątkowym starciu radomianie wystąpią bez kontuzjowanego atakującego, Michała Filipa. Natomiast sztab trenerski MKS-u w dalszym ciągu nie będzie mógł skorzystać z usług środkowych: Artura Ratajczaka i Mateusza Przybyły.

 

PRZEDMECZOWE STATYSTYKI - KLIKNIJ TUTAJ

 

Kadra Cerradu:

 

Rozgrywający: Dejan Vincić (Słowenia), Kamil Droszyński

Atakujący: Michał Filip, Jakub Ziobrowski, Łukasz Zugaj

Środkowi: Norbert Huber, Dmytro Teriomenko (Ukraina), Michał Ostrowski

Przyjmujący: Wojciech Żaliński (kapitan), Tomasz Fornal, Kamil Kwasowski, Jakub Rybicki

Libero: Dustin Watten (USA), Kacper Wasilewski

Trener: Robert Prygiel

 

Kadra MKS-u:

 

Rozgrywający: Jonah Seif (USA), Łukasz Kozub

Atakujący: Rafael Araujo (Brazylia), Rafał Faryna

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Mateusz Kowalski, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Przybyła, Grzegorz Łata

Przyjmujący: Marcin Waliński, Jan Klobucar (Słowenia), Zlatan Jordanow (Bułgaria), Jakub Peszko

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Trener: Stelio DeRocco (Kanada)

 

Sędziowie: Paweł Ignatowicz (Opole), Sławomir Gołąbek (Kędzierzyn-Koźle)

Komisarz: Bogusław Pachniewicz (Olsztyn).