Stabilizacja na środku siatki

Mateusz Kowalski to trzeci środkowy, po Arturze Ratajczaku i Bartłomieju Grzechniku, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z naszym klubem. Do obsadzenia tej pozycji pozostało już tylko jedno wolne miejsce.


Dla Mateusza Kowalskiego (205 cm wzrostu) zbliżający się sezon będzie już trzecim w PlusLidze i trzecim w naszym klubie. W pierwszym 21-letni zawodnik pojawił na boisku tylko w trzech spotkaniach, ale już w drugim rozegrał aż 22 mecze. Łącznie zdobył 85 "oczek" (47 atakiem, 31 blokiem i 7 zagrywką). - Zdecydowałem się pozostać w Będzionie, ponieważ tu będę miał szansę pograć, pokazać się na boisku. Istotna, przy podjęciu decyzji, była też dla mnie osoba trenera Gido Vermeulena, od którego mogę się jeszcze wiele nauczyć. Poza tym dobrze się tu czuję, mamy przyjazną atmosferę w zespole - przekazał siatkarz.


Okienko transferowe (stan na 14.06.2018 r.):


Pozostali: Michał Potera, Artur Ratajczak, Łukasz Kozub, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski

Przybyli: Adrian Buchowski (Indykpol AZS Olsztyn), Jake Langlois (Gi Gropu Monza - Włochy), Jan Fornal (AZS AGH Kraków), Tomasz Kowalski (Stocznia Szczecin)

UbyliRafael Araujo (ONICO Warszawa), Marcin Waliński (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Zlatan Jordanow (?), Jan Klobucar (?), Jonah Seif (Sir Sicoma Colussi Perugia - Włochy).


Kadra na sezon 2018/2019:


Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

Atakujący:

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski 

Przyjmujący: Adrian Buchowski, Jake Langlois (USA), Jan Fornal 

Libero: Michał Potera.