Sztab trenerski w komplecie!

Jakub Bednaruk to niejedyna nowa postać w kadrze trenerskiej naszego zespołu na sezon 2019/2020. Do sztabu będzińskiego MKS-u dołączył także fizoterapeuta Adrian Brudnicki, pracujący poprzednio dla GKS-u Katowice. 


 

   Jakub Bednaruk (trener):

 

W ostatnich dwóch sezonach prowadził Chemika (wcześniej Łuczniczkę) Bydgoszcz, Nad Brdę trafił z Warszawy, z którą, jako pierwszy trener był związany od sezonu 2012/2013. W międzyczasie odpowiadał za szkolenie i wyniki reprezentacji Polski juniorów. Jako zawodnik zdobył m.in. mistrzostwo Włoch i dwukrotnie wicemistrzotwo Polski. 

 

   Emil Siewiorek (asystent trenera):

 

Wychowanek naszego klubu, pracujący w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu MKS-u od czterech lat. Dotychczas asystował Tomaszowi Wasilkowskiemu, Stelio DeRocco i Gido Vermeulenowi, a samodzielnie prowadził MKS w ośmiu meczach ligowych. 

 

   Agnieszka Czura (trener przygotowania fizycznego):

 

Była lekkoatletka, reprezentanka Polski, złota, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw kraju w pchnięciu kulą. Po zakończeniu kariery rozpoczęła pracę fizjoterapeuty, opiekując się naszymi lekkoatletami m.in. na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Po nich podpisała pierwszy kontrakt z będzińskim klubem, a nadchodzący sezon będzie już jej siódmym w jego barwach.  

 

   Adrian Brudnicki (fizjoterapeuta):

 

W sztabie szkoleniowym MKS-u zajmie miejsce Grzegorza Rzeteckiego, którego nowym pracodawcą został GKS Katowice. To właśnie w nim Adrian Brudnicki spędził trzy ostatnie sezony. Wcześniej współpracował z reprezentacjami Polski kobiet i mężczyzn w boksie olimpijskim. 

 

   Maciej Etgens (statystyk):

 

W przeszłości pracował z drużynami młodzieżowymi rzeszowskich klubów, I-ligowym TSV Sanok oraz męską reprezentacją Polski do lat 17. Do naszego sztabu dołączył dwa lata temu. W ubiegłym roku przebywał na stażu kadry reprezentacji Holandii prowadzonej przez Gido Vermeulena.

 

   Sztab szkoleniowy MKS-u Będzin na sezon 2019/2020:

 

Trener: Jakub Bednaruk
Asystent trenera: Emil Siewiorek

Trener przygotowania fizycznego: Agnieszka Czura
Fizjoterapeuta: Adrian Brudnicki 

Statystyk: Maciej Etgens

 

Biuro prasowe
MKS Będzin S.A.