Tomasz Kalembka środkowym MKS-u!

Tomasz Kalembka zajmie miejsce Dawida Guni na środku bloku. Pochodzący z Dąbrowy Górniczej zawodnik powraca do naszego regionu po trzynastu latach.


Największe sukcesy, wychowanek dąbrowskiego MMKS-u, święcił w sezonie 2018/2019 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, z którą zdobył mistrzostwo i Puchar Polski. 29-latek notował osiągnięcia także na I-ligowych parkietach. W Bielsku-Białej (2012/2013), podobnie jak i w Nysie (2014/2015), zdobył srebrny medal, z kolei po złoto sięgnął w Katowicach (2015/2016). 


Poprzedni sezon absolwent SMS-u Spała, mierzący 205 cm wzrostu, spędził w dwóch klubach: VIśle Bydgoszcz oraz Asseco Resovii Rzeszów. 


Tomka witamy serdecznie w Będzinie, trzymając kciuki za owocny sezon w barwach MKS-u!


Okienko transferowe (stan na 1 lipca):


Pozostali: trener Jakub Bednaruk, Artur Ratajczak, Rafał Faryna, Rafał Sobański, Bartosz Schmidt, Wiktor Haduch (Wie-Druk MKS Będzin).


Odeszli: David Sossenheimer (Sir Safety Perugia - Włochy), Dawid Dryja (Cerrad Enea Czarni Radom), Konrad Buczek (AZS AGH Kraków), Michał Superlak i Jan Fornal (Verva Warszawa Orlen Paliwa), Grzegorz Pająk (LKPS Politechnika Lublin), Piotr Macheta (?), Dawid Gunia (?).


Przyszli: Thiago Veloso (Rennes Volley 35 - Francja). Fabio Rodrigues (SESI Sao Paulo - Brazylia), Bartosz Gawryszewski (Aluron Virtu CMC Zawiercie), Szymon Gregorowicz (GKS Katowice), Łukasz Makowski (Elpis Ampelokipon - Grecja), Jose Ademar Santana (Sesc Rio de Janeiro - Brazylia), Kacper Bobrowski (Chrobry Głogów), Tomasz Kalembka (Asseco Resovia Rzeszów).


Kadra na sezon 2020/2021:


Rozgrywający: Thiago Veloso (Brazylia), Łukasz Makowski.
Atakujący: Rafał Faryna.
Środkowi: Artur Ratajczak, Bartosz Gawryszewski, Bartosz Schmidt (wychowanek), Tomasz Kalembka.

Przyjmujący: Rafał Sobański, Fabio Rodrigues i Jose Ademar Santana (Brazylia), Kacper Bobrowski.

Libero: Szymon Gregorowicz, Wiktor Haduch (wychowanek). 


Trener: Jakub Bednaruk.