Tomasz Kowalski powrócił do Będzina!

Tomasz Kowalski, wspólnie z Łukaszem Kozubem, będzie kierował grą MKS-u Będzin w przyszłym sezonie. 27-latek powrócił do Zagłębia Dąbrowskiego po kilkuletniej przerwie. - W podjęciu decyzji pomogła mi wiedza na temat klubu z Będzina - zaznaczył rozgrywający.Tomasz Kowalski stanowił już o sile MKS-u w sezonie 2014/2015, gdy ten debiutował w elicie. Co ciekawe, wspomniane rozgrywki były również pierwszymi w PlusLidze dla mierzącego 203 cm wzrostu zawodnika. - Swój pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej wspominam bardzo miło. Wiadomo, jak to w sporcie, były lepsze i gorsze momenty, ale cieszę się, że niebawem ponownie zagram w Będzinie - powiedział siatkarz.


Rozgrywający jest wychowankiem Gwardii Wrocław, mającym w swoim CV również grę dla Asseco Resovii Rzeszów, KPS-u Siedlce, AZS-u Częstochowa i Stoczni Szczecin. Z Gwardią zdobył brązowy medal mistrzostw Polski młodzików, z Asseco Resovią mistrzostwo Młodej Ligi, a klubem z Siedlec wicemistrzostwo I ligi. Tomasz Kowalski ma za sobą również występy w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju. Z biało-czerwoną kadrą kadetów zajął IV miejsce w mistrzostwach Europy. 


Tomka witamy ponownie w naszym klubie, życząc mu wielu udanych występów w jego barwach!


Okienko transferowe (stan na 13.06.2018r.):


Pozostali: Michał Potera, Artur Ratajczak, Łukasz Kozub, Bartłomiej Grzechnik

Przybyli: Adrian Buchowski (Indykpol AZS Olsztyn), Jake Langlois (Gi Group Monza - Włochy), Jan Fornal (AZS AGH Kraków), Tomasz Kowalski (Stocznia Szczecin)

Ubyli: Rafael Araujo (ONICO Warszawa), Marcin Waliński (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Zlatan Jordanow (?), Jan Klobucar (?), Jonah Seif (Sir Sicoma Colussi Perugia - Włochy).


Kadra na sezon 2018/2019:


Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

Atakujący:

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik

Przyjmujący: Adrian Buchowski, Jake Langlois (USA), Jan Fornal 

Libero: Michał Potera.