Udany rewanż Wie-Druku

- Dla obu zespołów ten mecz był jednym z ważniejszych w lidze, ze względu na miejsce w tabeli oraz punkty zdobyte dotychczas - mówił trener Bartłomiej Chmiel, po wyjazdowej wygranej naszej rezerwy nad Politechniką Opolską (3:2). Można zaryzykować stwierdzenie, że kibice w Opolu obejrzeli dwa mecze... w jednym, gdyż na początku emocji było jak na lekarstwo. Gospodarze wygrali pierwszą odsłonę do 14, by w kolejnej ulec 16:25. - Przeciwnicy bardzo dobrze weszli w to spotkanie, co pokazał wynik pierwszego seta. My potrzebowaliśmy więcej czasu, by przyzwyczaić się do hali. W drugim secie zagraliśmy już popisowo, osiągając nawet jedenastopunktową przewagę - relacjonował szkoleniowiec. 


Dla odmiany, trzy kolejne partie kończyły się zaledwie dwupunktową różnicą. W trzeciej goście wygrali 25:23, a w czwartej w takim samym stosunku triumfowali opolanie. W tie-breaku 16:14 zwyciężyli siatkarze z Będzina. - Trzeci set był setem walki, obie drużyny walczyły do końca. Czwarty to set, w którym mieliśmy piłkę w powietrzu na 24:24, ale był to przede wszystkim set naszych błędów - wspominał trener.


W Opolu będzinianie zagrali m.in. bez Filipa Wieczorka, Dawida Jondy i Wiktora Haducha, rywalizujących z powodzeniem w czechowickim turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Śląska juniorów. W składzie na rewanż z Politechniką znaleźli się za to zawodnicy reprezentujący naszą PlusLigę: Jan Fornal i Szymon Gregorowicz.  - Najważniejsze, że udało nam się wygrać w piątym secie. Tutaj na pochwałę zasłużyli Janek i Szymon, którzy wzięli odpowiedzialność na siebie, zagrali naprawdę bardzo dobre zawody. Wygrana cieszy, ale teraz skupiamy się już na kolejnym meczu - zakończył Bartłomiej Chmiel. W ten sposób Wie-Druk MKS II Będzin zrewanżował się Politechnice za domową porażkę 2:3 z pierwszej rundy fazy zasadniczej. Dzięki zwycięstwu nasz zespół awansował na siódme miejsce w grupie (15 pkt), przybliżając się do fazy play-off, w której wystąpi osiem ekip.


AZS Politechnika Opolska - Wie-Druk MKS II Będzin 2:3 (25:14, 16:25, 23:25, 25:23, 14:16)

Wie-Druk MKS: Wierciński (wychowanek), Łapuszyński (kapitan), Król, Fornal, Biadacz, Łata (wychowanek), Gregorowicz (libero) oraz Wikło (wychowanek), Auguścik, Piotrowski, Kuc, Zych (wychowanek).
Trener: Bartłomiej Chmiel.