Łukasz Kozub zostaje w Będzinie!

Łukasz Kozub znalazł się w kadrze będzińskiego MKS-u na sezon 2018/2019. Dla młodzieżowego mistrza świata i Europy będą to już trzecie rozgrywki w naszym klubie. - Uważam, że Będzin jest świetnym miejscem do rozwoju moich umiejętności - przyznał zawodnik. 

 

 

Za utytułowanym rozgrywającym 56 meczów w PlusLidze, 55 zdobytych punktów (18 atakiem, 10 zagrywką i 27 blokiem) oraz statuetka MVP, otrzymana po zwycięskim meczu wyjazdowym z Jastrzębskim Węglem w sezonie 2016/2017. -  Bardzo dobrze czułem się tu w ostatnich dwóch latach, rozegrałem sporo spotkań - podkreślił Łukasz Kozub.

 

Rozgrywający jest trzecim zawodnikiem, po Michale Poterze i Arturze Ratajczaku, z ubiegłorocznej kadry MKS-u, który przedłużył kontrakt w Będzinie. Dotychczas naszą drużynę wzmocnił przyjmujący, Adrian Buchowski. - Pomocne w podjęciu decyzji było również to, jak zespół będzie wyglądał w następnym sezonie, no i oczywiście nie mógłbym zapomnieć o naszych fantastycznych kibicach, gdyż grać dla nich to wielka przyjemność - dodał siatkarz. 

 

Okienko transferowe (stan na 2.06.2018r.):

 

Pozostali: Michał Potera, Artur Ratajczak, Łukasz Kozub

Przybyli: Adrian Buchowski (Indykpol AZS Olsztyn)

Ubyli: Rafael Araujo (ONICO Warszawa), Marcin Waliński (?), Zlatan Jordanow (?), Jan Klobucar (?), Jonah Seif (?)

 

Kadra na sezon 2018/2019:

 

Rozgrywający: Łukasz Kozub

Atakujący:

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan)

Przyjmujący: Adrian Buchowski 

Libero: Michał Potera.