W marcu o utrzymanie

Przed rezerwą będzińskiego MKS-u marcowa rywalizacja o utrzymanie w II lidze gr. V z drugą drużyną BBTS-u Bielsko-Biała. - W fazie play-out musimy pokazać zdecydowanie więcej, niż do tej pory - zapowiedział Adam Łapuszyński, kapitan naszego zespołu.

 


Wie-Druk MKS II Będzin zakończył zasadniczą część sezonu na 9. miejscu z dorobkiem 15 punktów, na który złożyło się 5 zwycięstw i 13 porażek. Szansę na awans do fazy play-off będzinianie zaprzepaścili w wyniku słabszej dyspozycji w ostatnich tygodniach, tracąc punkty przede wszystkim w spotkaniach z drużynami ze swojego poziomu. - Cel nie został zrealizowany, ale nie była to kwestia jednego meczu. Porażki w meczach z Rybnikiem czy Opolem zadecydowały o naszym miejscu w tabeli - mówił Marcin Kantor, drugi trener będzińskiej ekipy.


Rywalizacja o utrzymanie rozpocznie się w połowie marca. Zespół, który wygra trzy spotkania zapewni sobie przyszłoroczny byt na II-ligowych parkietach. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Łagiszy, potem gra przeniesie się do Bielska-Białej.