Warto pomagać! "Dobro powraca"

- Nikt się nie spodziewał, że brązowy medal osiągnie taką wartość! Serdecznie dziękuję Przedsiębiorstwu Budowlanemu ANBUD za okazane serduszko i pomoc dla Fundacji Herosi - mówił Jakub Bednaruk, trener MKS-u, po wylicytowaniu brązowego "krążka" Ligi Narodów.

📸 FIVB - Volleyball Nations League 2019

Z dnia na dzień wartość medalu rosła, a ostatecznie wyniosła 13 000 zł, jednak Zarząd Przedsiębiorstwa Budowlanego ANBUD - sponsora tytularnego grup młodzieżowych naszego klubu - poinformował, że na konto Fundacji Herosi przekaże aż... 15 000 zł! - Dlaczego Herosi? Współpracuję z nimi od wielu lat. Kiedyś podpatrzyłem w jaki sposób Andrzej Wrona czy Karol Kłos pomagają dzieciom i pomyślałem sobie, że ja też mogę im pomagać - podkreślił Jakub Bednaruk.

Środki pokryją koszty nierefundowanej chemioterapii na oddziale onkologiczym warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka. - Podstawą budowy naszej strategii jest społeczna odpowiedzialność biznesu. Do najważniejszych dla nas działań w tym zakresie możemy zaliczyć współpracę z MKS Będzin S.A. oraz stałą współpracę z fundacją, która opiekuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi. Gdy usłyszeliśmy, że trener naszego klubu przekazuje swój medal na licytację, z której dochód przeznaczony będzie na wsparcie, co prawda innej fundacji, ale wciąż działającej w obszarze bardzo nam bliskim, wiedzieliśmy, że musimy się w tę licytację zaangażować - to było dla nas oczywisteć powiedziała Sabina Obwiosło-Budzyń, Właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego ANBUD.

Uroczyste przekazanie medalu nastąpi 31 sierpnia w Toruniu, podczas Meczu Gwiazd ORLEN Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej, z którego dochód również zasili konto Fundacji Herosi. -  Cieszymy się, że zwyciężyliśmy, ponieważ duch rywalizacji w nas tkwi, a ponieważ znamy potrzeby organizacji jaką jest Fundacja Herosi, postanowiliśmy ostatecznie przekazać kwotę 15 000 zł. Szanowni Państwo, dobro powraca, dlatego nie zastanawiajmy się, gdy mamy możliwość je czynić! - zakończyła Sabina Obwiosło-Budzyń.