Wicemistrz Polski w Będzinie!

- W klubie z Będzina tworzy się fajna paczka, która może namieszać w tabeli i sprawić niejedną niespodziankę - powiedział Konrad Buczek, nowy rozgrywający MKS-u, który w poprzednich rozgrywkach wywalczył wicemistrzostwo kraju z ONICO Warszawa.25-latek z naszą stolicą związany jest od najmłodszych lat, bowiem pierwsze kroki stawiał w tamtejszym MDK-u, z którym sięgnął po mistrzostwo Polski kadetów. Seniorską karierę rozpoczął u Akademików z Częstochowy, barw których bronił łącznie przez trzy lata. W  CV ma także grę dla klubów z Krakowa i Wałbrzycha. - Teraz czas na kolejny rozdział, oparty na bardzo ciekawym i długofalowym projekcie, w którym znalazł się m.in. trener Jakub Bednaruk, robiący swoją osobą duże wrażenie - stwierdził zawodnik. 


W Będzinie, mierzący 190 cm wzrostu siatkarz, będzie kierował grą MKS-u wspólnie z reprezentantem Kanady, TJ-em Sandersem. - Mam nadzieję, że dużo się od niego nauczę i że nasza współpraca będzie bardzo owocna - przyznał rozgrywający. 


W przeszłości Konrad Buczek gościł już na treningach naszego zespołu. - Miało to miejsce pod koniec sezonu 2017/2018, gdy pomagałem chłopakom pod nieobecność kontuzjowanego Jonaha Seifa. Mój I-ligowy sezon w Victorii Wałbrzych skończył się szybciej niż ten PlusLigowy, dlatego też mogłem spokojnie potrenować w Będzinie - wspominał nowy nabytek MKS-u.
   Konrad Buczek


 • Wzrost: 190 cm
 • Waga: 78 kg
 • Data urodzenia: 17.02.1994 r. 
 • Pozycja: Rozgrywający
 • Narodowość: Polska


   Kariera:


 • MKS Będzin (2019/2020)
 • ONICO Warszawa (2018/2019)
 • TS Victoria Wałbrzych (2017/2018)
 • AZS Częstochowa (2016/2017)
 • AZS AGH Kraków (2015/2016)
 • AZS Częstochowa (2013/2014 - 2014/2015)
 • MDK Warszawa (2008/2009 - 2012/2013)


   Sukcesy:


 • Wicemistrzostwo Polski (2018/2019)
 • Mistrzostwo Polski kadetów (2010/2011)
 • Najlepszy rozgrywający mistrzostw Polski kadetów (2010/2011)


  Okienko transferowe (stan na 10 lipca 2019 roku):


Pozostali: Rafał Faryna, Michał Potera, Jan Fornal, Artur Ratajczak oraz Emil Siewiorek (asystent trenera), Agnieszka Czura (trener przygotowania fizycznego), Maciej Etgens (statystyk)

Przyszli: TJ Sanders (poprzednio Halkbank Ankara - Turcja), Rafał Sobański (GKS Katowice), Bartosz Schmidt (MCKiS Jaworzno), David Sossenheimer (VfB Friedrichshafen), Dawid Gunia (Jastrzębski Węgiel), Purya Fayazi (Matin Varamin VC), Michał Superlak (Gwardia Wrocław), Konrad Buczek (ONICO Warszawa) oraz trener Jakub Bednaruk (Chemik Bydgoszcz), fizjoterapeuta Adrian Brudnicki (GKS Katowice), team menedżer Maciej Pawliński (Dafi Społem Kielce)

Odeszli: Tomasz Kowalski (Indykpol AZS Olsztyn), Mateusz Kowalski (?), Bartłomiej Grzechnik (?), Jakub Peszko (Chemik Bydgoszcz), Jake Langlois (?), Lukas Tichacek (VK ČEZ Karlovarsko - Czechy), Adrian Buchowski, Szymon Gregorowicz, fizjoterapeuta Grzegorz Rzetecki (wszyscy GKS Katowice)


  Kadra MKS-u Będzin:


Rozgrywający: TJ Sanders (Kanada), Konrad Buczek

Atakujący: Rafał Faryna, Michał Superlak

Środkowi: Bartosz Schmidt, Artur Ratajczak (kapitan), Dawid Gunia

Przyjmujący: Rafał Sobański, Jan Fornal, David Sossenheimer (Niemcy), Purya Fayazi (Iran)

Libero: Michał Potera


   Sztab szkoleniowy:


Trener: Jakub Bednaruk

Asystent trenera: Emil Siewiorek

Trener przygotowania fizycznego: Agnieszka Czura

Fizjoterapeuta: Adrian Brudnicki

Statystyk: Maciej Etgens

Team menedżer: Maciej Pawliński.


__________________ 

Biuro prasowe

MKS Będzin S.A.

tel. 536 229 822

e-mail: media@mksbedzin.pl