Wicemistrzowie Śląska!

ANBUD MKS Będzin zajął drugie miejsce w Turnieju Finałowym Mistrzostw Śląska Młodzików w Piłce Siatkowej, rozgrywanym od 6 do 8 marca w Jastrzębiu-Zdroju. W ten sposób nasze sreberka uzyskały awans do fazy ogólnopolskiej!

W jastrzębskiej hali będzinianie wygrali dwa z trzech spotkań. Na początek pokonali BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 2:0 (25:20, 25:19), a dzień później w niemal identycznych rozmiarach - 2:0 (25:20, 25:20) - ograli AZS 2020 Częstochowa. W finale ANBUD MKS uznał wyższość miejscowej Akademii Talentów 0:2 (19:25, 15:25). - Jestem z Was dumny - powiedział do swoich zawodników, po zakończeniu turnieju, Przemysław Segieta, trener naszych młodzików.

Do Będzina ANBUD MKS powrócił również z dwiema statuetkami dla Mateusza Szpernalowskiego (najlepszego zagrywającego turnieju) oraz Igora Witkowskiego (najlepszego przyjmującego turnieju). - To był dobry czas. Oceniam go na duży plus dla całej drużyny - ocenił Igor Witkowski.

Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, ANBUD MKS Będzin i AZS 2020 Częstochowa będą reprezentować nasze wójewództwo śląskie w 1/4 finału mistrzostw Polski. Nasz zespół w drugiej połowie marca czeka wyjazd do województwa lubuskiego.