Wracają umiejętności i zachowania

Siatkarze będzińskiego MKS-u przez najbliższy tydzień odpoczną od siatkówki, ale nie od treningów. - Plan zajęć uzupełniamy bieganiem i typową siłownią. Na pewno jest to odpoczynek od hali, ale nie nudzimy się - podkreślił Dawid Gunia, środkowy MKS-u. 

 


Nasi zawodnicy rozpoczęli przygotowania do sezonu 2019/2020 5 sierpnia. - Dotychczasowa faza przebiegła bardzo sprawnie. Najważniejsze jest to, że przyjechaliśmy tu zdrowi i zdrowi zakończyliśmy też pierwszą część przygotowań - przyznał Dawid Gunia.


Podopieczni Jakuba Bednaruka do treningów z piłkami powrócą 9 września, a sześć dni później zainaugurują cykl gier kontrolnych. W Mysłowicach zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. - Brakowało nam siatkówki w szerszym jej rozumieniu. Teraz idziemy w górę z treningami, wracają umiejętności, wracają odpowiednie reakcje i zachowaniem, więc odzywa się także głód grania - mówił brązowy medalista mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu.


32-letni Dawid Gunia to najstarszy zawodnik w kadrze MKS-u. - Dzięki, ale to niczego nie zmienia. Nie czuję się na swoje lata i z uśmiechem podchodzę do tej sytuacji. Mam nadzieję, że swoim doświadczeniem wspomogę zespół, w którym panuje bardzo dobra atmosfera - zakończył środkowy.