Wrócić na odpowiedni poziom

W najbliższą sobotę Wie-Druk MKS II Będzin rozegra ostatni mecz domowy w 2018 roku. Zespół Bartłomieja Chmiela i Marcina Kantora podejmie w Łagiszy TS Volley Rybnik. - Chcemy wrócić na odpowiedni poziom sportowy - przyznał Wiktor Haduch, libero naszej drużyny.


 

Choć od pierwszego starciaw Rybniku minęły już ponad dwie miesiące, to nasi zawodnicy wciąż o nim nie zapominają, bowiem przegrana w tak minimalnych rozmiarach (25:27, 23:25, 27:29) bywa niezwykle bolesna. - Czujemy bardzo duży niedosyt po tym meczu. Mimo że przegraliśmy 0:3, to we wszystkich setach, kończących się dwupunktową różnicą, mieliśmy szansę na wygraną. Gdybyśmy wyeliminowali proste błędy, jakie popełnialiśmy, to wynik mógłby być zupełnie inny - wspominał wychowanek będzińskiego klubu. 

 


W sobotnim rewanżu z sąsiadującym w tabeli Volleyem (11 pkt), będzinianie spróbują przełamać passę niepowodzeń, towarzyszącą im od 24 listopada. - Jesteśmy nastawieni na zwycięstwo i podrażnieni ostatnimi porażkami w meczach, które były do wygrania. Patrząc przez pryzmat umiejętności, jakimi dysponujemy, trzeba ten mecz przechylić na własną korzyść - podkreślił libero.


Nasza rezerwa, której celem jest przede wszystkim ogrywanie wychowanków i młodych zawodników, z jedenastu rozegranych spotkań w tym sezonie wygrała trzy. - Zwycięstwo  w tym meczu będzie dla nas bardzo dobrym bodźcem mentalnym i motywacją, dzięki której nasza gra wróci na odpowiedni poziom - zakończył 17-latek.


Ostatnie spotkanie w 2018 roku będzinianie rozegrają 22 grudnia (godz. 13.00) w Bielsku-Białej.