Wrócili do szkolnych lat


- Podobało Wam się? Taaak! - Krzyknęli zgodnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie, po zakończeniu siatkarskiej lekcji wychowania fizycznego z przedstawicielami naszego klubu. W piątek gościnne progi "jedenastki" odwiedzili: Emil Siewiorek, Jakub Peszko i Michał Potera.


Szkolne spotkania z zawodnikami i trenerami MKS-u zawsze wywołują na twarzach dzieci oraz młodzieży mnóstwo pozytywnych emocji. Tak było i tym razem. - Uczniowie żyli tą lekcją już od kilku dni. Praktycznie codziennie zadawali mi pytanie: kto przyjdzie?  - uśmiechał się Tomasz Sobieniecki, nauczyciel wf-u w SP 11.


Zajęcia tradycyjnie składały się z dwóch części. W pierwszej uczniowie ćwiczyli bez piłek, a w drugiej z piłkami, poznając podstawy wiodącej dyscypliny sportu w naszym mieście. - Pamiętajcie o rozgrzewce! To bardzo ważny element każdego treningu, zmniejszający ryzyko kontuzji - zwracał uwagę Emil Siewiorek, asystent trenera Stelio DeRocco.


MATERIAŁ FILMOWY - KLIKNIJ TUTAJ


Całość zwieńczyły zdjęcia, autografy oraz zaproszenia na derbowy mecz ligowy z GKS-em Katowice. - Było bardzo fajnie. Po raz pierwszy miałem okazję potrenować z profesjonalnymi siatkarzami i mam nadzieję, że nie ostatni. Na długo zapamiętam ten wf - przyznał Marcel Bednarczyk, uczeń "jedenastki".


Była to już piąta lekcja wychowania fizycznego z udziałem MKS-u w bieżącym roku szkolnym. W minionych miesiącach zawodnicy i trenerzy naszego klubu odwiedzili III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika oraz Szkoły Podstawowe nr 2, 4 i 9 w Będzinie. Kolejny wf już w lutym!