Wygrać po raz pierwszy

Asseco Resovia Rzeszów to rywal, który naszemu zespołowi ewidentnie nie leży. W PlusLidze będzinianie jeszcze nigdy nie wygrali z ekipą "Pasów". Czy w sobotę przełamią passę niepowodzeń i wykorzystają słabszą postawę ekipy z Podpromia? Transmisja w Polsacie Sport Extra (godz. 17.30).

 

Gheorghe Cretu to postać mająca odmienić losy rzeszowskiej drużyny. W ubiegłą niedzielę selekcjoner reprezentacji Rumunii zastąpił na ławce trenerskiej Resovii Andrzeja Kowala, pod wodzą którego gospodarze sobotniego spotkania przegrali cztery spotkania (ostatnie ze Stocznią Szczecin 0:3) i zamykają PlusLigową stawkę z punktem na koncie. - Dla mnie to nowe wyzwanie, nowa sytuacja. Znam sytuację klubu, na bieżąco śledziłem wszystkie wyniki. W moim odczuciu, zespół posiada wszystko by osiągać dużo lepsze wyniki. Patrząc na tabelę, nie ma podziału na słabsze i mocniejsze zespoły. Jest wiele niespodzianek, każdy z każdym rywalizuje i do tej pory padło kilka zaskakujących wyników - mówił, na łamach oficjalnej strony internetowej klubu z Podkarpacia, Georghe Cretu.

 


Tuż przed Asseco plasuje się będziński MKS, mający lepszy bilans setów, który pierwszy punkt w sezonie zdobył w poniedziałkowym starciu z Jastrzębskim Węglem (2:3).  - Wydaje mi się, że z meczu na mecz możemy mówić o progresie. Troszkę smutno, że nie przechyliliśmy szali zwycięstwa na swoją korzyść - mówił Emil Siewiorek, asystent trenera Gido Vermeulena


Mimo słabego startu drużyny z Podkarpacia, będzinianie doceniają jej klasę. Wiedzą, że potencjał Resovii jest znacznie większy, niż obrazuje to tabela. - Jest różnica między nami, ale to nie zmienia faktu, że pojedziemy walczyć do Rzeszowa o punkty, tak jak w każdym meczu - dodał Artur Ratajczak, kapitan MKS-u. Kadra Asseco Resovii:


Rozgrywający: Kawika Shoji (USA), Rafael Redwitz (Brazylia)
Atakujący: Jakub Jarosz, Damian Schulz

Środkowi: Marcin Możdżonek, Bartłomiej Lemański, David Smith (USA), Dawid Dryja, Łukasz Perłowski
Przyjmujący: Thibault Rossard, Nicolas Szerszeń (obaj Francja), Mateusz Mika, Rafał Buszek
Libero: Mateusz Masłowski, Luke Perry (Australia)

Trener: Georghe Cretu (Rumunia)


Kadra MKS-u:


Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

Atakujący: Rafał Faryna, Lincoln Williams (Australia)

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski

Przyjmujący: Jakub Peszko, Adrian Buchowski, Jan Fornal, Jake Langlois (USA)

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Trener: Gido Vermeulen (Holandia)


Sędziowie: Maciej Kolendowski, Maciej Twardowski

Komisarz: Andrzej Wołkowycki