Wygrać trzeci mecz z rzędu!

Będzinianie już we wtorek udali się do Bielska-Białej, gdzie dzień później (godz. 18:00) czeka ich ligowe starcie z BBTS-em. Mimo że z Będzina pod Klimczok jest około 70 kilometrów, to jednak trener Gido Vermeulen zdecydował się na wcześniejszy wyjazd drużyny, by jak najlepiej przygotować się do tego arcyważnego dla obu ekip spotkania.

 

 

Odświeżanie Hali pod Dębowcem

 

Zagłębiacy mają zaplanowane dwa treningi w bielskiej hali, która ma nieco inne parametry od obiektu MOSiR w Sosnowcu. Warto więc sobie odświeżyć Halę pod Dębowcem, by w środowy wieczór nie było żadnych zaskoczeń. W telewizyjnym meczu z Dafi Społem Kielce będzinianie pokazali lwi pazur, imponując szczególnie w nerwowej końcówce trzeciej partii, która wisiała na włosku. - Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, jak również z tego, że zespół stanowił jedność - powiedział po jego zakończeniu Artur Ratajczak, kapitan drużyny. 

 

TABELA - KLIKNIJ TUTAJ

 

Wspomniany trener Vermeulen ucieszył sie nie tylko z dwóch zwycięstw (wcześniej była wygrana w Szczecinie), ale także bardzo dobrej sytuacji kadrowej. Poza Mateuszem Przybyłą, który w tym sezonie z powodu kontuzji już nie zagra pozostali gracze są zdrowi. Wszyscy palą się do gry, więc Holender będzie miał twardy orzech do zgryzienia przy wyborze szóśtkowych graczy... Każdy z nich chce dołożyć swoją cegiełkę do ewentualnego trzeciego zwycięstwa z rzędu.

 

Historia pisana na nowo

 

Bielszczanie, mimo niekomforotwej sytuacji w tabeli, prezentują w ostatnich meczach zwyżkę formy. W ostatniej kolejce dopiero w tie-breaku ulegli w Szopienicach GieKS-ie, prowadząc 2:0 w setach. Wcześniej sensacyjnie ograli we własnej hali ONICO 3:1. W meczu z Katowicami po 18 punktów zdobyli Bartosz Cedzyński i Oleg Krikun, na których z pewnością zwróci uwagę sztab trenerski MKS-u.

 

- Podbudowało nas to zwycięstwo z ONICO, ale pracujemy dalej na treningach i koncentrujemy się na kolejnych rywalach. Nie patrzymy na mecze z pierwszej rundy, to już jest historia, którą teraz piszemy na nowo - mówił na oficjanej stronie BBTS-u Mariusz Gaca, kapitan bielszczan, który ma za sobą występy w drużynie z Będzina.

 

PRZEDMECZOWE STATYSTYKI - KLIKNIJ TUTAJ

 

Po 23 kolejkach MKS jest na 11. miejscu z dorobkiem 25 punktów, na który składa się 9 zwycięstw. Poza tym przytrafiło się drużynie 14 porażek. Z kolei zespół z Podbeskidzia zajmuje 15. miejsce z dorobkiem 14 "oczek" (4 zwycięstwa, 19 porażek). Poprzedni mecz pomiędzy tymi zespołami, rozegrany w Sosnowcu, zakończył się zwycięstwem Zagłębiaków 3:1.

 

Kadra BBTS-u:

 

Rozgrywający: Jarosław Maciończyk, Harrison Peacocok (Australia)

Atakujący: Jakub Bucki, Oleg Krikun (Rosja)

Środkowi: Wojciech Siek, Maciej Skowroński, Mariusz Gaca (kapitan), Bartosz Cedzyński

Przyjmujący: Wiaczesław Tarasow (Rosja), Piotr Łukasik, Bartosz Janeczek, Tomasz Piotrowski

Libero: Przemysław Czauderna, Kajetan Marek

 

Kadra MKS-u:

 

Rozgrywający: Jonah Seif (USA), Łukasz Kozub

Atakujący: Rafael Araujo (Brazylia), Rafał Faryna

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Mateusz Kowalski, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Przybyła, Grzegorz Łata

Przyjmujący: Marcin Waliński, Jan Klobucar (Słowenia), Zlatan Jordanow (Bułgaria), Jakub Peszko

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Trener: Gido Vermeulen (Holandia)

 

Sędziowie: Piotr Król (Katowice) i Waldemar Niemczura (Węgierska Górka).

Kwalifikator: Andrzej Lemek (Kraków)
Komisarz: Edward Superlak (Wrocław)