Wygrana w czterech setach!

Wie-Druk MKS II Będzin pokonał BBTS II Bielsko-Biała 3:1 w czwartej kolejce II ligi gr. V.  Najlepszym zawodnikiem sobotniego meczu wybrano Adama Łapuszyńskiego, atakującego naszego zespołu.


 

Sobotnie spotkanie, wzorem pucharowego, nie rozpoczęło się najlepiej... Bielszczanie zaczęli mocno, odważnie, zmuszając do błędów gospodarzy. Ci, po niemrawym początku, przebudzili się w drugiej połowie seta i choć go nie wygrali (22:25), to zdołali lepiej wprowadzić się w kolejną partię.

 

Tę rozpoczęli z wielkim animuszem, uzyskując prowadzenie 7:2. Czas mijał, a obraz gry nie zmieniał się. MKS utrzymywał swój rytm gry, pokonując myślących już o następnym secie gości 25:18. 

 

Trzecia część meczu była wyrównana, a gra dość długo toczyła się punkt za punkt. W końcówce seria udanych zagrań przemówiła na korzyść MKS-u, prowadzącego 24:20. Do zwycięstwa pododpieczni Bartłomieja Chmiela i Marcina Kantora niespodziewanie potrzebowali aż czterech piłek setowych, ostatecznie wygrali 25:23.

 

Przy prowadzeniu BBTS-u 12:9 w czwartej odsłonie wydawało się, że wszystko zmierza do tie-breaka. Młody zespól z Bielska-Białej nie zdołał jednak utrzymać odpowiedniej efektywności w grze, popełniał błąd, na których skorzystali będzinianie. Odrobili straty i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca (25:22). 

 

Dla będzińskiego zespołu, mającego na swoim koncie sześć punktów, było to drugie zwycięstwo w sezonie. W następnej serii spotkań (27 października) Wie-Druk MKS zagra na wyjeździe z ZAKSĄ Strzelce Opolskie.

 

 

Wie-Druk MKS II Będzin - BBTS II Bielsko-Biała 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 25:22)
 

Wie-Druk MKS: Łapuszyński (kapitan), Wikło (wychowanek), Auguścik, Biadacz, Łata (wychowanek), Haduch (wychowanek, libero) oraz Wierciński (wychowanek), Mrowiec (wychowanek), Piotrowski, Zych (wychowanek), Gałan (wychowanek, libero)

Trenerzy: Bartłomiej Chmiel, Marcin Kantor

 

BBTS: Kubisz, Borowski, Bangrowski, Sobkowiak, Dorosz, Michalec (kapitan), Ziomek (libero) oraz Łysikowski, Kawaler, Dubrawski, Lejawa
Trener: Daniel Wolny
.