Wyjątkowa prelekcja! O autostopie do Bombaju w SP 9


Wizyty będzińskich siatkarzy w placówkach edukacyjnych kojarzone są zwykle z lekcjami wychowania fizycznego, jednak podczas czwartkowego spotkania Mateusza Przybyły z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Będzinie-Łagiszy odbijania piłki nie będzie. – Mam nadzieję, że uczniowie z zaciekawieniem wysłuchają mojej prelekcji na temat wyprawy autostopem do Bombaju – przyznał środkowy.


Mateusz Przybyła, któremu w przygodzie życia towarzyszył Patryk Strzeżek z Jastrzębskiego Węgla, nie ukrywał, że „zarażanie” podróżami ma ogromną siłę, tym bardziej że w przeszłości sam został nimi „zarażony”.


Teraz swoimi wrażeniami z blisko dwumiesięcznej wyprawy do Azji zamierza podzielić się z uczniami miejscowych szkół. – W drodze do Bombaju przeżyliśmy wiele ciekawych historii, o których chciałbym opowiedzieć innym i „zaszczepić” w nich chęć podróżowania, zwiększając przy tym „siatkę” podróżników – tłumaczył  siatkarz.


Podczas wakacyjnej przygody, mającej podłoże charytatywne, zawodnicy odwiedzili m.in. Austrię, Serbię, Bułgarię, Węgry, Turcję, Iran, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W Iranie zdobyli największy szczyt tego kraju, liczący ponad 5600 m n.p.m., Demawend. 


Początek czwartkowej prelekcji zaplanowano na godz. 11.50.