Wziąć przykład z piłkarzy!


Będzińscy siatkarze szukają własnego stylu, do którego w poprzednim sezonie przyzwyczaili swoich kibiców. Czy odnajdą go w Zawierciu, gdzie już 2 grudnia zagrają z Aluronem Virtu Wartą? Wszyscy na to liczymy!


Do trzech razy sztuka...


Latem, podczas okresu przygotowawczego, siatkarze MKS-u gościli w Zawierciu dwa razy, gdzie w meczach kontrolnych ulegli Aluronowi 1:3 i 0:4. Czy zatem znane powiedzenie, mówiące o powodzeniu w trzeciej próbie, sprawdzi się w tym przypadku już w sobotę?


Punktowali beniaminków


W poprzednim sezonie ligowym będzinianie wygrali aż pięć z sześciu spotkań z beniaminkami PlusLigi. W fazie zasadniczej pokonali dwukrotnie (3:1 i 3:0) GKS Katowice i raz Espadon Szczecin (3:0). W fazie play-off podopieczni Stelio DeRocco odnieśli jeszcze dwa zwycięstwa nad drużyną z Pomorza Zachodniego (3:1 i 3:0), natomiast w jedynym przegranym spotkaniu z Espadonem ugrali dwa sety.


Wziąć przykład z piłkarzy!


W bieżących rozgrywkach nasi sportowcy wychodzili już zwycięsko z będzińsko-zawierciańskich konfrontacji i to dwa razy. Miało to jednak miejsce nie na parkiecie, a na murawie, na której piłkarze Sarmacji rozgromili Wartę 4:0, a RKS-u Grodziec ograli ją 3:2. Teraz czas na siatkarzy!