Z brązem i awansem!

Historia lubi się powtarzać! Młodzicy ANBUDU MKS-u Będzin obronili brąz mistrzostw Śląska wywalczony w ubiegłym sezonie. W decydującym spotkaniu pokonali TS Volley Rybnik 2:1. Szczerze gratuluję naszym chłopcom - mówił trener Przemysław Segieta.Mecz z rówieśnikami z Rybnika na długo pozostanie w pamięci naszego zespołu. Będzinianie wygrali pierwszego seta do 21, a w drugim prowadzili 9:4. Niestety nie wykorzystali szansy na zwycięstwo, przegrywając 20:25. O wszystkim zadecydował więc tie-break, na półmetku którego ANBUD MKS prowadził 8:2, by w końcówce... przegrywać 10:12. Naszym wychowankom udało się jednak doprowadzić do remisu (12:12) i wyjść na prowadzenie (14:12), lecz rybniczanie obronili dwie piłki meczowe. W grze na przewagi chłodniejsze głowy zachowali młodzicy z Będzina, triumfując 18:16! - Do tego weekendu przygotowywaliśmy się przez dwa lata, ucząc się siatkówki i grając w wielu turniejach. Ciężką pracą, uporem i wyrzeczeniami w pełni zasłużyli na medal oraz awans do szczebla centralnego. Gratulacje dla Kuby Kaliszuka, wybranego najlepszym atakującym turnieju - mówił trener.  


We wcześniejszych spotkaniach ANBUD MKS uległ żorskiej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla i Hemarpolowi Norwidowi Częstochowa 0:2. - Sam turniej finałowy był bardzo nerwowy, wręcz chaotyczny, a ciekawe akcje przeplataliśmy prostymi błędami. Wysokie przewagi szybko znikały - przekonywał szkoleniowiec.


Mistrzostwo Śląska zdobyła Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, która wygrała wszystkie mecze, srebro przypadło częstochowskiemu Norwidowi, a czwarte miejsce Volleyowi Rybnik. 


Medaliści awansowali do 1/4 finału mistrzostw Polski. Będzinianie pojadą do Kędzierzyna-Koźla, gdzie zagrają w podgrupie B z miejscowym MMKS-em i Astrą Nowa Sól.