Z ONICO dla niepodległej Polski

MKS Będzin kontynuuje serię domowych spotkań. Już jutro, w przedostatnim starciu 7. kolejki, nasz zespół zmierzy się z ONICO Warszawa. Początek o godz. 18.00.Będzinianie (4 pkt) w poniedziałkowym meczu spróbują się zrehabilitować za domową porażkę (1:3) z Cuprum Lubin i opuścić przedostatnie, trzynaste miejsce w tabeli. - Zagraliśmy poniżej swoich możliwości, teraz musimy pokazać się ze zdecydowanie lepszej strony - mówił Gido Vermulen, szkoleniowiec MKS-u. 


Drużyna z Warszawy plasuje się na siódmej pozycji z dorobkiem dziewięciu punktów. W poprzedniej kolejce uległa w Szczecinie tamtejszej Stoczni 1:3. - To my przegraliśmy bardziej ten mecz, a niekoniecznie Stocznia go wygrała - stwierdził Jan Nowakowski, środkowy ONICO, na łamach Strefy Siatkówki. 


 

W poprzednim sezonie MKS pokonał u siebie ONICO 3:2, a najlepiej punktującym zawodnikiem tego meczu był Rafael Araujo (28 pkt), reprezentujący obecnie barwy stołecznej ekipy. - Jestem bardzo zadowolony z progresu poczynionego w Będzinie. To był naprawdę dobry czas na naukę i poprawę mojej gry - wspominał atakujący.

 

 

Kadra MKS-u:

 

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

Atakujący: Rafał Faryna, Lincoln Williams (Australia)

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski

Przyjmujący: Jakub Peszko, Adrian Buchowski, Jan Fornal, Jake Langlois (USA)

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Trener: Gido Vermeulen (Holandia)

 

Kadra ONICO:

 

Rozgrywający: Antoine Brizard (kapitan, Francja), Konrad Buczek

Atakujący: Sharnon Vernon Evans (Kanada), Rafael Araujo (Brazylia)

Środkowi: Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk, Jan Nowakowski, Graham Vigrass (Kanada)

Przyjmujący: Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Łukasz Wiese, Mateusz Janikowski 

Libero: Damian Wojtaszek, Dominik Jaglarski 

Trener: Stephane Antiga (Francja)

 

Sędziowie: Agnieszka Michlic (Bydgoszcz), Zbigniew Wolski (Gorzów Wlkp.)

Komisarz: Robert Grzanka (Radom)