jesteś w: Strona głowna / Aktualności

II liga: Początek przygotowań 7 sierpnia

5 sierpnia siatkarze PlusLigowego MKS-u Będzin rozpoczną przygotowania do sezonu 2017/2018. Dwa dni później okres przygotowawczy zainaugurują ich młodsi koledzy z II ligi. – W składzie znajdzie się siedemnastu zawodników, w tym trzech z grup młodzieżowych – zapowiedział Bartłomiej Chmiel, trener naszych rezerw.

DSC_0133-2-e1482057645816-1024x609

Pełna kadra drużyny zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu. W niej zobaczymy m.in. rozgrywającego Mateusza Wikło i środkowego Radosława Metryckiego (na zdjęciu), występujących dotychczas w Młodej Lidze będzińskiego klubu. Pierwszy z nich ma za sobą również treningi z pierwszym zespołem MKS-u oraz byt w jego kadrze meczowej. Wspomniani młodzieżowcy to kadeci: Szymon Janus (rozgrywający) i Dawid Rak (przyjmujący) oraz junior Dawid Jonda (atakujący). Szansę na treningi z II-ligowcami będą mieć także inni, wyróżniający się gracze z grup młodzieżowych. – Do sezonu będziemy przygotowywać się we własnych obiektach, docelowo rozegramy też kilka sparingów. Plan gier kontrolnych jest w trakcie ustalania – podkreślił szkoleniowiec.

Zgłoszenie zespołu do II ligi jest reakcją władz naszego klubu na likwidację rozgrywek Młodej Ligi, w której dotąd ogrywali się młodzicy zawodnicy z zaplecza PlusLigi. Teraz siatkarskie szlify będą zbierać na II-ligowych parkietach, na których nie zabraknie także doświadczonych drużyn. Taką będzie choćby MCKiS Jaworzno. – Wydaje mi się, że to nasz najmocniejszy przeciwnik w całej grupie, z którym zagramy już w pierwszej kolejce, 30 września w Jaworznie – zakończył Bartłomiej Chmiel.