jesteś w: Strona głowna / Aktualności

PlusLiga: Jonah Seif nowym rozgrywającym MKS-u!

Jonah Seif, wspólnie z Łukaszem Kozubem, będzie kierował grą naszej drużyny w przyszłym sezonie. 21-letni reprezentant Stanów Zjednoczonych trafił do naszego klubu z University of California – Santa Barbara.  – Jestem podekscytowany możliwością gry w Będzinie – mówił siatkarz.

1self

Dotychczas Jonah Seif (204 cm wzrostu) występował wyłącznie w amerykańskich rozgrywkach akademickich (w USA nie ma profesjonalnej ligi, jednak poziom szkolenia stoi tam na bardzo wysokim poziomie), w których był jedną z pierwszoplanowych postaci, za co wielokrotnie otrzymywał wyróżnienia. – W trakcie studiów grałem w dość mocnej lidze, z której wywodzą się takie indywidualności, jak Micah Christenson i Taylor Lee Sander. Rozgrywki były bardzo wyrównane, a konkurencja wśród rywalizujących drużyn  bardzo zacięta – przekazał rozgrywający.

W 2015 roku Jonah Seif reprezentował Stany Zjednoczone podczas Igrzysk Panaamerykańskich w Toronto oraz znalazł się w szerokiej kadrze USA na Ligę Światową. W tym sezonie rozgrywający również był bardzo blisko występów w elitarnych zmaganiach międzypaństwowych.

Rozgrywający będzie pierwszym Amerykaninem w historii MKS-u. Jak sam przyznał, jeszcze nie miał okazji gościć w naszym kraju. – Nigdy nie grałem w Polsce, nigdy w niej nie byłem, ale słyszałem bardzo dobre opinie na temat PlusLigi. Jest to jedna z najlepszych lig na świecie, na meczach której panuje świetna atmosfera. Gra w Europie będzie dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem – tłumaczył zawodnik.

Ogromną rolę w pozyskaniu Jonaha Seifa odegrał trener Stelio DeRocco, doskonale znający amerykański rynek. Nasz szkoleniowiec konsultował możliwość sprowadzenia 21-latka z selekcjonerem USA, Johnem Sperawem, który wystawił mu pozytywną opinię i podkreślił, że  rozgrywający cały czas robi bardzo duże postępy. – Trener DeRocco przedstawił mi bardzo ciekawą koncepcję zbudowania silnego zespołu w Będzinie. Myślę, że pod jego wodzą gra MKS-u może spełnić, a nawet przerosnąć wszelkie oczekiwania – zakończył siatkarz.

Okienko transferowe (stan na 20.06.2016r.):

Pozostali:

Jakub Peszko, Mateusz Piotrowski, Paweł Stysiał.

Przybyli:

Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Potera (Indykpol AZS Olsztyn), Nathan Roberts (VBC Mondovi – Włochy), Artur Ratajczak (Lotos Trefl Gdańsk), Rafael Rodrigues de Araújo (Sesi São Paulo – Brazylia), Łukasz Kozub (AKS Rzeszów), Dawid Woch (Exact Systems Norwid Częstochowa), Mateusz Kowalski (AKS Rzeszów), Jonah Seif (University of California – Santa Barbara)

Ubyli:

Jakub Oczko (?), Michał Żuk (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Mariusz Gaca (?), Sebastian Warda (?), Bartosz Kaczmarek (?), Tyler James Sanders (Arkas Spor Izmir – Turcja), Michał Kamiński (?), Maciej Pawliński (?), Tijmen Laane (?), Viacheslav Batchkala (?), Mariusz Schamlewski (?)

Kadra na sezon 2016/2017 (stan na 20.06.2016r.):

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Jonah Seif
Atakujący: Mateusz Piotrowski, Rafael Rodrigues de Araújo
Środkowi: Krzysztof Rejno, Artur Ratajczak, Dawid Woch, Mateusz Kowalski
Przyjmujący: Jakub Peszko, Nathan Roberts
Libero: Paweł Stysiał, Michał Potera.