jesteś w: Strona głowna / Aktualności

Asystenci trenera zostają na kolejny sezon

Rafał Murczkiewicz i Emil Siewiorek będą asystować trenerowi Stelio DeRocco w prowadzeniu będzińskiego MKS-u w przyszłym sezonie. – Dotychczasowa współpraca była udana. Oceniamy ją bardzo pozytywnie – podkreślili asystenci, pracujący u boku Kanadyjczyka od stycznia 2016 roku.

3

W sztabie szkoleniowym, tak jak i w całym zespole panuje rodzinna atmosfera, a różnica wieku pomiędzy kanadyjskim trenerem i jego młodszymi kolegami jest kompletnie nieodczuwalna, stąd też obopólna satysfakcja z możliwości dalszego współdziałania. Nasze relacje boiskowe, jak i prywatne są naprawdę dobre. Cieszę się, że zachowamy ciągłość pracy w takim składzie. Stabilizacja jest dla nas wszystkich bardzo ważna – przyznał Rafał Murczkiewicz. – Trener prywatnie, jak i służbowo jest bardzo pozytywną osobą, z dużym poczuciem humoru, więc jego polecenia wykonujemy z uśmiechem na ustach.   Oczywiście zachowujemy do niego ogromny szacunek – dodał Emil Siewiorek.

Rafał Murczkiewicz pracuje w Będzinie od czterech, a Emil Siewiorek od dwóch lat. Pierwszy z nich w przeszłości był statystykiem, a drugi zawodnikiem naszego klubu.  Obaj cały czas są „głodni” wiedzy. Chcą rozwijać swój kunszt trenerski i zdobywać doświadczenie, dzieląc się przy tym ze mną różnymi spostrzeżeniami. Bardzo się cieszę, że mam pod swoimi „skrzydłami” ludzi ambitnych, ludzi z pasją, wiążących swoją przyszłość z siatkówką na wysokim poziomie – ocenił swoich asystentów trener z kraju Klonowego Liścia.

Okienko transferowe (stan na 07.06.2017 r.):

Pozostali: Mateusz Przybyła, Marcin Waliński, Dawid Woch, Jonah Seif, Łukasz Kozub, Zlatan Yordanov, Artur Ratajczak, Michał Potera, Jakub Peszko, Stelio DeRocco (trener), Rafał Murczkiewicz i Emil Siewiorek (asystenci trenera)
Przybyli: Matej Kök (Triglav Kranj – Słowenia), Szymon Gregorowicz (MKS Będzin – Młoda Liga), Rafał Faryna (Cerrad Czarni Radom), statystyk Maciej Etgens (AKS Resovia Rzeszów)
Ubyli: Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – powrót z wypożyczenia), Nathan Roberts (?), Kyle Russell (?), Paweł Stysiał (?), Mateusz Piotrowski (?), statystyk Mateusz Musiał (Cuprum Lubin)

Kadra na sezon 2017/2018:

Rozgrywający: Jonah Seif (USA), Łukasz Kozub
Atakujący: Rafał Faryna
Przyjmujący: Marcin Waliński, Zlatan Yordanov (Bułgaria), Matej Kök (Słowenia), Jakub Peszko
Środkowi: Mateusz Przybyła, Dawid Woch, Artur Ratajczak
Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Sztab szkoleniowy:

Trener: Stelio DeRocco (Kanada)