jesteś w: Strona głowna / Aktualności

Będzinianie z powodzeniem grali na plaży

Szymon Gregorowicz i Rafał Faryna występowali w lipcu w mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej, traktując je jako formę przygotowań do sezonu halowego. – Plaża dała mi kontakt z piłką, podtrzymanie formy fizycznej – przyznał grający w hali na pozycji libero, Szymon Gregorowicz Gregorowicz, który z Młodej Ligi awansował do kadry pierwszej drużyny.

3

Dla 23-latka ewentualne występy w rozgrywkach PlusLigi to priorytet, stąd jego absencja w finałowym turnieju mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, który 9-13 sierpnia zostanie rozegrany  w Mysłowicach. W tym okresie, podobnie jak i Rafał Faryna będzie już w trakcie przygotowań do nowych rozgrywek halowych.

W turnieju eliminacyjnym w Zamościu będziński libero, wspólnie z Przemysławem Smolińskim (Cuprum Lubin) zajął dziewiąte miejsce. Jeszcze lepiej naszemu zawodnikowi poszło w Łodzi, gdzie wywalczył piątą lokatę. W tej imprezie partnerował mu Jan Król, były atakujący MKS-u Będzin, występujący ostatnio w austriackim Tirolu Innsbruck. Szymon Gregorowicz uczestniczył również udział w imprezie w Rybniku, gdzie zajął uplasował się na siódmej pozycji. Wystartował tam w parze ze specjalistą od plażówki, Pawłem Lewandowskim.

W hali, jako libero bronię i przyjmuję, natomiast na plaży mogę sobie dodatkowo poatakować, co jest dla mnie bardzo przyjemne. Generalnie bardzo lubię plażówkę. Na turniejach jest fajna zabawa, atmosfera mniej oficjalna. Jeśli chodzi o sezon halowy, to mam oczywiście związane z nim swoje cele. Chcę iść cały czas do przodu, podnosić umiejętności, stawać się coraz lepszym siatkarzem i jak najwięcej grać – zapewnił Szymon Gregorowicz, który będzie  rywalem Michała Potery na pozycji libero.