jesteś w: Strona głowna / Aktualności

„Jestem gotowy do gry w wyjściowym składzie”

Za Dawidem Wochem, jednym z najzdolniejszych i najbardziej utytułowanych siatkarzy młodego pokolenia, pierwszy sezon w PlusLidze. – Oceniam go na duży plus, choć mam nadzieję, że kolejny będzie jeszcze lepszy – podkreślił zawodnik.

4

Ubiegłoroczne rozgrywki były dla Dawida Wocha wielką próbą charakteru, gdyż częściej niż na boisku, przebywał w kwadracie dla rezerwowych, skąd śledził poczynania swoich starszych i bardziej doświadczonych kolegów. Obserwacja w połączeniu z solidnymi treningami zaprocentowała znakomicie w ostatnim meczu z Espadonem Szczecin, w którym to niespełna 20-letni siatkarz pojawił się na parkiecie w trzecim secie, a tuż po nim otrzymał statuetkę MVP. – Nauczyłem się nie tylko cierpliwości, ale i konsekwentnego dążenia do celu. Wprawdzie sporo czasu musiałem czekać na swoją szansę, jednak wiedziałem, że ciężka praca na treningach w końcu przyniesie efekty. Dzięki temu wzmocniłem także psychikę, bez której w seniorskiej siatkówce nie osiągnie się żadnego sukcesu – tłumaczył środkowy.

MATEUSZ PRZYBYŁA ZOSTAJE W BĘDZINIE – KLIKNIJ TUTAJ

Przypomnijmy, że przed rokiem Dawid Woch związał się z dwuletnim kontraktem z naszym klubem, co oznacza, iż już w sierpniu zobaczymy go ponownie w barwach zagłębiowskiego PlusLigowca. – Cieszę się, że kolejny sezon spędzę w Będzinie, w którym widzę dla siebie największą szansę na dalszy rozwój. Duża w tym zasługa trenera Stelio DeRocco, od którego w dalszym ciągu mogę się wiele nauczyć. Uważam, że w ostatnich miesiącach nabrałem sporo doświadczenia i chcę wykorzystać je w przyszłym sezonie. Mogę zapewnić, że na treningach będę walczyć o regularne miejsce w pierwszym składzie – kontynuował siatkarz.

KRZYSZTOF REJNO WRACA DO ZAKSY – KLIKNIJ TUTAJ

Teraz środkowy skupia się wyłącznie na majowych (19-21) eliminacjach do mistrzostw świata juniorów w Berlinie. Wprawdzie ostateczny kształt biało-czerwonej kadry na turniej kwalifikacyjny zostanie ogłoszony na początku przyszłego tygodnia, ale mało prawdopodobne jest, aby Dawida Wocha zabrakło w stolicy Niemiec. – Na pewno do każdego meczu będziemy musieli podejść z maksymalnym zaangażowaniem, aby osiągnąć kwalifikację na mistrzostwa świata. Przypomnę, iż awans wywalczy tylko zwycięzca grupy, w której zagramy z Belgią, Łotwą i Niemcami. Myślę, że będą to bardzo wymagający rywale – przyznał rozmówca.

MARCIN WALIŃSKI PRZEDŁUŻYŁ UMOWĘ – KLIKNIJ TUTAJ

W Niemczech nasza reprezentacja będzie oparta głównie na graczach, mających w swoim CV m.in. złote medale mistrzostw świata kadetów, mistrzostw Europy kadetów i juniorów oraz wicemistrzostwo zaplecza PlusLigi. – Cały czas pracujemy nad zgraniem, aby było takie, jak np. za czasów gry w Spale. Trener Sebastian Pawlik pomaga nam przypomnieć sobie wszystkie schematy gry, praktykowane przez nas w przeszłości – zakończył Dawid Woch.

Okienko transferowe (stan na 13.05.2017r.)

Pozostali: Mateusz Przybyła, Marcin Waliński, Dawid Woch
Ubyli: Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – powrót z wypożyczenia).

Kadra na sezon 2017/2018:

Rozgrywający:
Atakujący: