jesteś w: Strona głowna / Aktualności

Mateusz Przybyła wrócił z Bombaju!

Charytatywna podróż autostopem do Bombaju Mateusza Przybyły dobiegła końca. Środkowy MKS-u Będzin wspólnie z Patrykiem Strzeżkiem, zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla bez szwanku, ale z przygodami dotarli do Indii.

przybyla

Podróż życia dwóch siatkarzy ma sprawić, że życie chorego 13-letniego Kacpra z Żor stanie się lepsze. Zawodnicy w trakcie podróży zbierali pieniądze na nowy wózek inwalidzki dla chłopca. – „Zarażanie” podróżami ma ogromną siłę. Sam zostałem nimi „zarażony” przez mojego przyjaciela. Jak tylko wrócimy z Indii, to na pewno podzielę się swoimi wrażeniami z innymi, będę chciał przekazać im jak najwięcej wrażeń i emocji towarzyszących nam w tej wyprawie. W drodze do Bombaju czekało nas wiele ciekawych historii. Mam nadzieję, że swoimi opowieściami „zaszczepię” chęć podróżowania w innych osobach, zwiększając przy tym „siatkę” podróżników – przyznał Mateusz Przybyła.

Dzielni siatkarze podróżowali m.in. przez Czechy, Węgry, Turcję, Iran, Oman, Dubaj, by w końcu dotrzeć do Indii. W trakcie wyprawy zdobyli Demawend, najwyższy szczyt Iranu liczący 5610 m n.p.m. Podróż do Bombaju zakończona, ale akcja zbierania środków dla chorego Kacpra trwa dalej. 13-latek urodził się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową oraz wodogłowiem i konieczna jest droga operacja.