jesteś w: Strona głowna / Aktualności

PlusLiga: Kolejny mistrz świata i Europy kadetów siatkarzem MKS-u!

Dawid Woch to, drugi po Łukaszu Kozubie, mistrz świata i Europy kadetów, który w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował barwy będzińskiego MKS-u. – Jestem bardzo zadowolony, że będę miał szansę gry w świetnie rozwijającym się klubie – podkreślił środkowy.

13414620_1004631649586693_925305349_n (1)

Fot. Daria Jańczyk Photography

19-letni siatkarz, mierzący 198 cm wzrostu, jest wychowankiem częstochowskiego Norwida, choć w ostatnich dwóch sezonach przebywał na wypożyczeniu w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, z którą w ubiegłorocznych rozgrywkach sięgnął po wicemistrzostwo I ligi oraz dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Teraz Dawid Woch na zasadzie wypożyczenia trafił do Będzina –  MKS stworzył na przyszły sezon naprawdę silną drużynę, która będzie mogła sporo namieszać w tabeli. Bardzo się cieszę, że będę  częścią tego składu, ponieważ łączy nas najważniejszy cel, jakim jest rozwój sportowy. Z mojej strony mogę obiecać, iż zrobię wszystko, aby reprezentacyjne doświadczenie i umiejętności przenieść na PlusLigowe rozgrywki – powiedział siatkarz.

Dawid Woch ma na swoim koncie również złote medale wywalczone m.in. podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

Okienko transferowe (stan na 14.06.2016r.):

Pozostali:

Jakub PeszkoMateusz PiotrowskiPaweł Stysiał.

Przybyli:

Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Potera (Indykpol AZS Olsztyn), Nathan Roberts (VBC Mondovi – Włochy), Artur Ratajczak (Lotos Trefl Gdańsk), Rafael Rodrigues de Araújo (Sesi São Paulo – Brazylia), Łukasz Kozub (AKS Rzeszów), Dawid Woch (Exact Systems Norwid Częstochowa)

Ubyli:

Jakub Oczko (?), Michał Żuk (?), Mariusz Gaca (?), Sebastian Warda (?), Bartosz Kaczmarek (?), Tyler James Sanders (Arkas Spor Izmir – Turcja), Michał Kamiński (?), Maciej Pawliński (?), Tijmen Laane (?), Viacheslav Batchkala (?), Mariusz Schamlewski (?)

Kadra na sezon 2016/2017 (stan na 14.06.2016r.):

Rozgrywający: Łukasz Kozub
Środkowi: Krzysztof Rejno, Artur Ratajczak, Dawid Woch
Przyjmujący: Jakub Peszko, Nathan Roberts
Atakujący: Mateusz Piotrowski, Rafael Rodrigues de Araújo
Libero: Paweł Stysiał, Michał Potera.