jesteś w: Strona głowna / Aktualności

PlusLiga: Artur Ratajczak nowym środkowym MKS-u Będzin!

Artur Ratajczak będzie stanowił o sile MKS-u Będzin na środku siatki w przyszłym sezonie. Mierzący 205 cm wzrostu zawodnik dołączył do będzińskiego zespołu na zasadzie rocznego wypożyczenia z Lotosu Trefla Gdańsk.

Bez nazwy2

Nasz nowy siatkarz przez większość swojej kariery był związany z klubem z Trójmiasta, z którym zdobył Puchar Polski, wicemistrzostwo kraju oraz Superpuchar Polski. W poprzednim sezonie występował również w Lidze Mistrzów, m.in. przeciwko takim drużynom, jak DHL Modena i Zenit Kazań. – Dzięki temu nabyłem duże umiejętności i zdobyłem cenne doświadczenie, które chciałbym wykorzystać w nowym klubie i przyczynić się w jak największym stopniu do osiągnięcia jak najlepszego wyniku – przekazał Artur Ratajczak.

25-letniemu środkowemu spodobała się ambitna wizja budowy silnej będzińskiej drużyny. Artur Ratajczak przyznał, że z dużym optymizmem podchodzi do reprezentowania naszych barw. – To będzie zupełnie nowy zespół, więc musimy przede wszystkim zadbać o atmosferę w szatni, dzięki której będzie nam się przyjemniej pracować – zaznaczył rozmówca.

Wpływ na decyzję siatkarza o wypożyczeniu do Będzina miała również osoba kanadyjskiego szkoleniowca MKS-u. Artur Ratajczak zasięgnął opinii na jego temat u trenera Andrei Anastasiego. – Trener Anastasi bardzo ciepło wypowiedział się na temat trenera Stelio DeRocco. Zapewnił, że jest to świetny fachowiec, pod okiem którego będę mógł się dużo nauczyć i jeszcze bardziej rozwinąć – zakończył zawodnik.

Dodajmy, iż w przeszłości  25-latek reprezentował także Kanię Gostyń, SMS Spała i Ślepsk Suwałki.

Artura Ratajczaka witamy serdecznie w siatkarskim Będzinie i życzymy mu wielu udanych występów w barwach naszego zespołu.