jesteś w: Strona głowna / Aktualności

PlusLiga: Atakujący z Brazylii wzmocnił MKS Będzin!

Rafael Rodrigues de Araújo podpisał roczny kontrakt z naszym klubem! Leworęczny atakujący, mierzący aż 208 cm wzrostu, trafił do MKS-u z brazylijskiego Sesi São Paulo!

1rafa

Fot. www.amovoleibol.com.br

„Rafa” z klubem z Kraju Kawy, w poprzednich dwóch sezonach, sięgnął po wicemistrzostwo Brazylii oraz brązowy medal w Pucharze Brazylii. W Sesi nasz nowy atakujący występował m.in. obok tak utytułowanych siatkarzy, wielokrotnych reprezentantów Brazylii, jak Murilo Endres i Sérgio Dutra Santos.

W przeszłości niespełna 25-letni atakujący bronił barw innych brazylijskich klubów: Cimed Sky oraz Funvic Taubaté.

W 2014 roku Rafael Rodrigues de Araújo został włączony do kadry „Canarinhos”, z którą obecnie przygotowuje się do sierpniowych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Trzy lata temu „Rafa” wraz z młodzieżową reprezentacją Brazylii wywalczył mistrzostwo świata do lat 23, natomiast w ubiegłym roku zdobył z seniorską kadrą swojego kraju srebrny medal na Igrzyskach Panaamerykańskich w Toronto.

Okienko transferowe (stan na 03.06.2016r.):

Pozostali:

Jakub Peszko, Mateusz Piotrowski, Paweł Stysiał

Przybyli:

Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Potera (Indykpol AZS Olsztyn), Nathan Roberts (VBC Mondovi – Włochy), Artur Ratajczak (Lotos Trefl Gdańsk), Rafael Rodrigues de Araújo (Sesi São Paulo – Brazylia)

Ubyli:

Jakub Oczko (?), Michał Żuk (?), Mariusz Gaca (?), Sebastian Warda (?), Bartosz Kaczmarek (?), Tyler James Sanders (Arkas Spor Izmir – Turcja), Michał Kamiński (?), Maciej Pawliński (?), Tijmen Laane (?), Viacheslav Batchkala (?)