jesteś w: Strona głowna / Aktualności

PlusLiga: Jakub Peszko podpisał nowy kontrakt! Zostanie na dwa lata!

Jakub Peszko będzie reprezentować barwy będzińskiego MKS-u przez najbliższe dwa sezony.  – Cieszę się, że klub szybko złożył mi propozycję dalszej współpracy – podkreślił przyjmujący.

PeszkoKuba

Jakub Peszko dołączył do MKS-u rok temu, jako czwarty przyjmujący, choć z czasem wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Szczególnie miło 24-latek wspomina swój występ w Warszawie, gdzie po wygranej nad Politechniką odebrał statuetkę MVP. – Zdecydowałem się pozostać w Będzinie, ponieważ bardzo dobrze współpracowało mi się z trenerem Stelio DeRocco. Za okazane zaufanie chcę mu się odpłacić dobrą i równą grą w przyszłym sezonie – mówił siatkarz. – Poprzedni sezon był moim debiutanckim w PlusLidze, dzięki czemu miałem okazję poznać rozgrywki od środka. Mam nadzieję, że kolejny będzie lepszy w moim wykonaniu i liczę na to, że wraz z zespołem będziemy mieć o wiele więcej powodów do radości, niż do tej pory – dodał 24-latek.   

Jakub Peszko to były reprezentant Polski B, mistrz kraju w kategorii kadetów, złoty i brązowy medalista Młodej Ligi oraz triumfator XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Swoje siatkarskie doświadczenie zbierał wcześniej w Rzeszowie, Suwałkach, Świdniku i Wyszkowie.