jesteś w: Strona głowna / Aktualności

PlusLiga: Mistrz świata i Europy kadetów zagra w Będzinie!

W przyszłym sezonie w kadrze naszego zespołu zobaczymy bardzo młodego, ale już niezwykle utytułowanego zawodnika. Mowa o rozgrywającym Łukaszu Kozubie.

13383695_1048934185186175_1971030049_o

Urodzony w listopadzie 1997 roku siatkarz zapisał się złotymi literami na kartach historii krajowej, europejskiej i światowej siatkówki. W kwietniu 2015 roku, wspólnie z reprezentacją Polski do lat 19, sięgnął po mistrzostwo Starego Kontynentu, a cztery miesiące później po czempion całego globu. W międzyczasie wywalczył złoty medal podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

Ostatni sezon ligowy nasz nowy rozgrywający spędził w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, z którą w maju świętował wicemistrzostwo I ligi. Zimą bieżącego roku SMS, z Łukaszem Kozubem w składzie, dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski.

W Spale, mierzący 186 cm wzrostu zawodnik, przebywał na zasadzie wypożyczenia z AKS-u Rzeszów, którego jest wychowankiem. Teraz klub z Podkarpacia wypożyczył rozgrywającego do będzińskiego MKS-u. Dla Łukasza Kozuba będzie to pierwszy sezon w PlusLidze. – Dla mnie najistotniejsze jest to, aby jak najczęściej pojawiać się na parkiecie i uznałem, że w Będzinie będę miał na to największe szanse – przekonywał zawodnik. –  MKS to klub, który posiada bardzo ciekawie zapowiadający się skład. Równie ważna jest tu osoba trenera, o którym słyszałem same pozytywne opinie, więc niedługo zastanawiałem się nad przyjęciem propozycji z Będzina – dodał „sypacz”.

Z kim Łukasz Kozub będzie rywalizował o miejsce w wyjściowym składzie? Odpowiedź na to pytanie podamy wkrótce.

Okienko transferowe (stan na 09.06.2016r.):

Pozostali:

Jakub Peszko, Mateusz Piotrowski, Paweł Stysiał.

Przybyli:

Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Potera (Indykpol AZS Olsztyn), Nathan Roberts (VBC Mondovi – Włochy), Artur Ratajczak (Lotos Trefl Gdańsk), Rafael Rodrigues de Araújo (Sesi São Paulo – Brazylia), Łukasz Kozub (AKS Rzeszów).

Ubyli:

Jakub Oczko (?), Michał Żuk (?), Mariusz Gaca (?), Sebastian Warda (?), Bartosz Kaczmarek (?), Tyler James Sanders (Arkas Spor Izmir – Turcja), Michał Kamiński (?), Maciej Pawliński (?), Tijmen Laane (?), Viacheslav Batchkala (?), Mariusz Schamlewski (?)

Kadra na sezon 2016/2017 (stan na 09.06.2016r.):

Rozgrywający: Łukasz Kozub
Środkowi: Krzysztof Rejno, Artur Ratajczak
Przyjmujący: Jakub Peszko, Nathan Roberts
Atakujący: Mateusz Piotrowski, Rafael Rodrigues de Araújo
Libero: Paweł Stysiał, Michał Potera.