jesteś w: Strona głowna / Aktualności

PlusLiga: Ostatni transfer! Marcin Waliński nowym przyjmującym!

Jakub Peszko, Nathan Roberts, Kyle Russell i Marcin Waliński. Tak będzie wyglądała linia przyjęcia naszego zespołu w przyszłym sezonie.

marcin1

Fot. Asia Błasiak Photography

Ostatnim siatkarzem, który podpisał kontrakt z będzińskim klubem jest Marcin Waliński. 25-latek, mierzący 196 cm wzrostu, spędził ostatni sezon w olsztyńskim Indykpolu, do którego trafił z Transferu Bydgoszcz. Nad Brdą występował łącznie przez sześć lat. Wcześniej reprezentował MKS MDK Trzcianka i EKS Skra Bełchatów. – Oferta z Będzina daje mi możliwość spędzenia większej ilości czasu na boisku, a na etapie mojej kariery to jest najważniejsze. Jak będzie? Zobaczymy, ale wiem jedno – mam swoje ambicje i będę walczył o to, żeby z tą drużyną je w pełni zrealizować – przekazał siatkarz.

„Kipek” ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo Polski kadetów, brązowy medal mistrzostw Polski juniorów oraz złoty i brązowy medal Młodej Ligi. Przy okazji zdobycia mistrzowskiego tytułu w Młodej Lidze Marcin Waliński został uznany MVP rozgrywek.

Największym sukcesem naszego nowego przyjmującego w PlusLidze było wywalczenie czwartego miejsca w sezonie 2012/2013 z Delectą Bydgoszcz.

W 2015 roku Marcin Waliński otrzymał powołanie od selekcjonera Stephana Antigi do szerokiej kadry reprezentacji Polski.

Marcina witamy serdecznie w naszym klubie i życzymy mu wielu udanych występów w jego barwach.

Okienko transferowe:

Pozostali:

Jakub Peszko, Mateusz Piotrowski, Paweł Stysiał.

Przybyli:

Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Potera (Indykpol AZS Olsztyn), Nathan Roberts (VBC Mondovi), Artur Ratajczak (Lotos Trefl Gdańsk), Rafael Rodrigues de Araújo (Sesi São Paulo), Łukasz Kozub (AKS Rzeszów), Dawid Woch (Exact Systems Norwid Częstochowa), Mateusz Kowalski (AKS Rzeszów), Jonah Seif (University of California – Santa Barbara), Kyle Russell (University of California – Irvine), Marcin Waliński (Indykpol AZS Olsztyn)

Ubyli:

Jakub Oczko (?), Michał Żuk (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Mariusz Gaca (?), Sebastian Warda (?), Bartosz Kaczmarek (?), Tyler James Sanders (Arkas Spor Izmir), Michał Kamiński (?), Maciej Pawliński (?), Tijmen Laane (?), Viacheslav Batchkala (?), Mariusz Schamlewski (?)

Kadra na sezon 2016/2017:

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Jonah Seif
Atakujący: Mateusz Piotrowski, Rafael Rodrigues de Araújo
Środkowi: Krzysztof Rejno, Artur Ratajczak, Dawid Woch, Mateusz Kowalski
Przyjmujący: Jakub Peszko, Nathan Roberts, Kyle Russell, Marcin Waliński
Libero: Paweł Stysiał, Michał Potera.