jesteś w: Strona głowna / Aktualności

PlusLiga: W odpowiednim momencie trafił na odpowiedniego trenera

Paweł Stysiał to kolejny siatkarz, którego w przyszłym sezonie zobaczymy w naszym zespole. 19-letni libero o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z Michałem Poterą.

stys

Paweł Stysiał dołączył do MKS-u pod koniec listopada i jak sam przyznał była to bardzo dobra decyzja. W ciągu ostatnich miesięcy siatkarskie umiejętności młodego libero znacznie zyskały na wartości, a jego efektowne parady często były nagradzane brawami przez zagłębiowską publiczność. – W Będzinie czuję się świetnie, podoba mi się atmosfera tworzona przez kibiców, którzy wspierali nas do samego końca i bardzo im za to dziękuję – mówił zawodnik.

W poprzednim sezonie sztab szkoleniowy MKS-u preferował tzw. system włoski, czyli grę na dwóch libero. Bartosz Kaczmarek odpowiadał za przyjęcie, a Paweł Stysiał za obronę, dzięki czemu obaj mogli liczyć na regularne występy. – Współpraca z tak doświadczonym trenerem, jakim jest Stelio DeRocco, stanowi dla mnie ogromną naukę. Bardzo się cieszę, że już w tym wieku trafiłem na jego bogaty warsztat. W trakcie rozgrywek otrzymałem wiele szans na granie w PlusLidze, co bez wątpienia miało wpływ na mój rozwój – zakończył siatkarz.

Okienko transferowe (stan na 01.06.2016r.):

Pozostali:

Jakub Peszko, Mateusz Piotrowski, Paweł Stysiał

Przybyli:

Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Potera (Indykpol AZS Olsztyn), Nathan Roberts (VBC Mondovi – Włochy), Artur Ratajczak (Lotos Trefl Gdańsk)

Ubyli:

Jakub Oczko (?), Michał Żuk (?), Mariusz Gaca (?), Sebastian Warda (?), Bartosz Kaczmarek (?), Tyler James Sanders (Arkas Spor Izmir – Turcja), Michał Kamiński (?), Maciej Pawliński (?)