jesteś w: Strona głowna / Aktualności

PlusLiga: Wielki talent w Będzinie! „Objawienie polskiego środka”?!

Mateusz Kowalski to jeden z najzdolniejszych środkowych w Polsce w swojej kategorii wiekowej. 19-letni siatkarz będzie stanowił o sile będzińskiego zespołu w przyszłym sezonie.

kowalski

Mierzący 204 cm wzrostu zawodnik trafił do naszego klubu z AKS-u Rzeszów, choć w minionych latach był również związany z Asseco Resovią, którą reprezentował choćby w rozgrywkach Młodej Lidze. 19-latek ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Polski kadetów, a także złoto mistrzostw Polski juniorów.

Sztab szkoleniowy MKS-u obserwował Mateusza Kowalskiego od kilku miesięcy. – Młody, bardzo perspektywiczny środkowy, który urzekł nas swoją zagrywką oraz mądrością w ataku. Dobrze przemieszcza się na bloku. Szybki, zwrotny, dynamiczny i bardzo dojrzały jak na swój wiek – mówił Rafał Murczkiewicz, asystent trenera Stelio DeRocco. – Dzięki solidnej i ambitniej pracy na treningach może w przeciągu dwóch, trzech sezonów stać się objawieniem polskiego środka – dodał Rafał Murczkiewicz.

Sam zainteresowany nie ukrywał radości ze zmiany klubowych barw i możliwości rozwoju w będzińskim klubie. – Mam wielkie szczęście, że otrzymałem propozycję z Będzina. Uważam, że MKS jest dla mnie najlepszą opcją i wierzę w to, że rozwinę w nim swoje umiejętności – przekazał Mateusz Kowalski.

W pewnym stopniu wpływ na decyzję Mateusz Kowalskiego o transferze do Będzina miała osoba rozgrywającego Łukasza Kozuba, który w bieżącym okienku transferowym również dołączył do naszego klubu. – Łukasz to mój bardzo dobry kolega. W Rzeszowie graliśmy razem przez kilka sezonów, dobrze nam się ze sobą współpracowało – zakończył środkowy.

Okienko transferowe (stan na 15.06.2016r.):

Pozostali:

Jakub Peszko, Mateusz Piotrowski, Paweł Stysiał.

Przybyli:

Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Potera (Indykpol AZS Olsztyn), Nathan Roberts (VBC Mondovi – Włochy), Artur Ratajczak (Lotos Trefl Gdańsk), Rafael Rodrigues de Araújo (Sesi São Paulo – Brazylia), Łukasz Kozub (AKS Rzeszów), Dawid Woch (Exact Systems Norwid Częstochowa), Mateusz Kowalski (AKS Rzeszów)

Ubyli:

Jakub Oczko (?), Michał Żuk (?), Mariusz Gaca (?), Sebastian Warda (?), Bartosz Kaczmarek (?), Tyler James Sanders (Arkas Spor Izmir – Turcja), Michał Kamiński (?), Maciej Pawliński (?), Tijmen Laane (?), Viacheslav Batchkala (?), Mariusz Schamlewski (?)

Kadra na sezon 2016/2017 (stan na 15.06.2016r.):

Rozgrywający: Łukasz Kozub
Środkowi: Krzysztof Rejno, Artur Ratajczak, Dawid Woch, Mateusz Kowalski
Przyjmujący: Jakub Peszko, Nathan Roberts
Atakujący: Mateusz Piotrowski, Rafael Rodrigues de Araújo
Libero: Paweł Stysiał, Michał Potera.