jesteś w: Strona głowna / Aktualności

PlusLiga: Wzmocnienie przyjęcia! Reprezentant Australii w Będzinie!

Nathan Roberts został nowym przyjmującym będzińskiego MKS-u. 30-letni siatkarz posiada bardzo bogate, międzynarodowe doświadczenie.

Roberts Santilli

Nathan Roberts mierzy 199 cm wzrostu. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał w australijskim USC Lion, z którym zdobył mistrzostwo kraju.

Większość swojej dotychczasowej kariery spędził w Europie. Grał w Boldklubben Marienlyst Odense (Dania), Bayerze Wuppertal (Niemcy), Castelo de Maria GC (Portugalia), Apollonie Kalamaria (Grecja), Pallavolo Pineto, Pallavolo Sora i CMC Rawenna (Włochy), Pallavolo Lugano (Szwajcaria), a także w ACH Volley Lublana (Słowenia) i VBC Mondovi (Włochy). Na Starym Kontynencie wywalczył m.in. mistrzostwo Danii, Szwajcarii, brązowy medal ligi Europy Środkowej (MEVZA) oraz mistrzostwo i Puchar Słowenii (MVP rozgrywek).

Wyjątkiem był sezon 2012/2013, w którym Australijczyk występował w Al Shabab Al Arabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Od 2003 roku przyjmujący gra regularnie w reprezentacji Australii. Dziewięć lat temu wspólnie z drużyną z Antypodów zdobył mistrzostwo Azji, a także zajął ósme miejsce w Pucharze Świata. W swoim dorobku ma także występy w Pucharze Azji oraz na mistrzostwach świata w Polsce.

Nathan Roberts związał się z naszym klubem rocznym kontraktem. Mamy nadzieję, że jego bogate, międzynarodowe doświadczenie zaprocentuje i przyczyni się do dobrej gry całego zespołu w przyszłym sezonie.