jesteś w: Strona głowna / Aktualności

Siatkarze MKS-u wznowili treningi

Od badań medycznych i sesji zdjęciowej siatkarze MKS-u Będzin rozpoczęli przygotowania do nowych rozgrywek PlusLigi. Jeszcze w trakcie urlopów zawodnicy pracowali indywidualnie nad motoryką, ponadto zaglądali do siłowni, biegali i jeździli na rowerach.

2

W trakcie minionego weekendu siatkarze mieli badania lekarskie w Centrum Medycznym Inter-Med w Będzinie. Przypomnijmy tylko, że CM Inter-Med przedłużyło współpracę z klubem i w nowym sezonie nadal będzie Partnerem Medycznym MKS-u. Kolejny punkt przygotowań wiązał się z sesja zdjęciową zespołu, która odbyła się na malowniczym wzgórzu zamkowym w Będzinie. Zawodnicy pozowali przed obiektywem kolejnego Partnera klubu, którym jest Studio FotoBorkowscy.

W poniedziałek będzinianie zaczęli dzień od wizyty w siłowni, natomiast po południu trenowali w hali w Sosnowcu, gdzie będą grali swoje mecze ligowe. Na razie, drużyna ćwiczy pod okiem asystentów trenera Stelio DeRocco, Emila Siewiorka i Rafała Murczkiewicza, jako że kanadyjski szkoleniowiec pojawi się w klubie kilka dni później. Ponadto nie ma jeszcze w Będzinie Jonaha Seifa i Rafaela Araujo. Ten pierwszy trenuje z kadrą USA, drugi z ekipą canarinhos. Ale i oni wkrótce zameldują się w klubie. – Pierwszy trening to coś na co się czeka. Podobnie jest z pierwszym meczem – mówił już wcześniej Bartłomiej Grzechnik, nowy środkowy MKS Będzin, który w poprzednim sezonie PlusLigi występował w BBTS Bielsko-Biała.

Kadra na sezon 2017/2018:

Rozgrywający: Jonah Seif (USA), Łukasz Kozub
Atakujący: Rafał Faryna, Rafael Araujo (Brazylia)
Przyjmujący: Marcin Waliński, Zlatan Yordanov (Bułgaria), Matej Kök (Słowenia), Jakub Peszko
Środkowi: Mateusz Przybyła, Dawid Woch, Artur Ratajczak, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski
Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Sztab trenerski: Stelio DeRocco, Emil Siewiorek, Rafał Murczkiewicz.