jesteś w: Strona głowna / Aktualności

Szymon Janus i Dawid Rak mistrzami Śląska!

Sukces rodzi się w bólach mogą powiedzieć po Turnieju Finałowym Mistrzostw Śląska Młodzików w Piłce Siatkowej Plażowej zawodnicy ANBUDU MKS-u Będzin. Szymon Janus i Dawid Rak zostali złotymi medalistami naszego województwa, jednak w finale musieli zmierzyć nie tylko z rywalami z Czechowic-Dziedzic…

DSC_4075

Podopieczni trenera Przemysława Segiety wygrali decydujące starcie 2:0 (22:20, 21:17), choć zarówno w pierwszej, jak i w drugiej partii wiele wskazywało na to, że zadowolą się srebrem i to niekoniecznie za sprawą dobrej gry przeciwników, a bolesnych skurczy, w wyniku których pomoc medyczna miała pełne ręce roboty. W pierwszym secie długo z boiska nie podnosił się Szymon Janus, a w drugim podobna historia spotkała Dawida Raka. Ostatecznie waleczne charaktery będzinian wygrały z cierpieniem i to w wielkim stylu!

Siatkarze ANBUDU MKS-u Będzin awansowali do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Plażowej, który odbędzie się 7-9 lipca w Suchym Borze (woj. opolskie). 

Pozostałe nasze pary uczestniczące w rozgrywkach finałowych mistrzostw Śląska (Maksymilian Semeniuk/Norbert Popek, Daniel Mrowiec/Miłosz Ochęduszka, Aleksander Gąszczak/Maksymilian Kałuża) uplasowały się na miejscach 5-9. Organizatorem zawodów był MKS Będzin. 

To już piąty medal wywalczony przez naszą młodzież w tym miesiącu! Przed tygodniem cztery „krążki” w mistrzostwach Śląska wywalczyli minisiatkarze! Gratulujemy!

   DSC_4082