jesteś w: Strona głowna / Aktualności

Maciej Etgens nowym statystykiem MKS-u

Będziński klub ma nowego statystyka. Został nim Maciej Etgens, w poprzednim sezonie pracujący m.in. w Młodej Lidze AKS-u Resovii Rzeszów. – Praca w Będzinie to dla mnie duża szansa i nowe wyzwanie – zaznaczył 24-latek, który zastąpił w naszym klubie Mateusza Musiała.

18745115_820001638155698_337395899_o

Maciej Etgens stawiał pierwsze siatkarskie kroki w Rzeszowie, gdzie grał na pozycji libero. Do dziś pozostał przy siatkówce, ale już w zupełnie innym charakterze. – Początek mojej przygody ze statystyką miał miejsce dwa lata temu, gdy dołączyłem do grającego w Orlen Lidze Developresu SkyRes Rzeszów, w którym współpracowałem z Młodą Ligą i zespołami młodzieżowymi – mówił nowy statystyk MKS-u.

W minionym sezonie Maciej Etgens współpracował z trenerami Młodej Ligi AKS-u Resovii Rzeszów i drużyn młodzieżowych. Równolegle pracował w I-ligowym TSV Sanok. Od lutego był związany zawodowo z juniorską kadrą Polski U-17. Ważnym elementem rozwoju zawodowego młodego statystyka był niedawny pobyt w Spale, w której przez osiem dni szkolił się pod okiem trenerów i statystyka seniorskiej reprezentacji Polski.

Na początku sierpnia Maciej Etgens spotka się z całym sztabem szkoleniowym naszego zespołu. – Znam wizję trenera, wiem czego ode mnie oczekuje. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna – dodał statystyk, który za dwa miesiące będzie absolwentem Politechniki Rzeszowskiej na kierunku lotnictwo i kosmonautyka ze specjalizacją silniki lotnicze.