jesteś w: Strona głowna / Aktualności

Z szansą na Ligę Światową! Rafael Araujo z powołaniem!

Już 23 kwietnia Rafael Rodrigues de Araujo stawi się na pierwszym zgrupowaniu reprezentacji Brazylii w 2017 roku. Podstawowy atakujący naszego zespołu znalazł się wśród dwunastu powołanych siatkarzy przez selekcjonera Canarinhos, Renana Dal Zotto. Zgrupowanie odbędzie się w Saquaremie.

45

Rafael Araujo miniony sezon klubowy może zaliczyć do udanych, wystąpił w 32 spotkaniach ligowych, w których zdobył łącznie 529 punktów (16,5 punktu na mecz). W klasyfikacji najlepszych punktujących i atakujących (449 „oczek”) zajął czwarte miejsce. Nasz skrzydłowy świetnie spisywał się również w polu zagrywki, posyłając aż 44 asy serwisowe, które przełożyły się na piątą pozycję w rankingu czołowych zagrywających. W trakcie rozgrywek Brazylijczyk zgromadził na swoim koncietakże dwie statuetki MVP.

Na poniższej liście brakuje największych gwiazd brazylijskiej siatkówki (dołączą do kadry później). Kwietniowe zgrupowanie będzie jednym z etapów przygotowawczych „Kanarków” do Ligi Światowej, rozpoczynającej się 2 czerwca. Już w pierwszym meczu „światówki” siatkarze z Ameryki Południowej zagrają we Włoszech z reprezentacją Polski. Mistrzowie olimpijscy będą gospodarzami tegorocznego turnieju finałowego Ligi Światowej.

Lista powołanych:

Rozgrywający: Murilo Radke (Montes Claros Volei – Brazylia), Thiago Veloso Thiaguinho (Exprivia Molfetta – Włochy)
Atakujący: Rafael Araujo (MKS Będzin), Renan Buiatti (JF Volei – Brazylia),  Luan Weber (Montes Claros – Brazylia)
Środkowi: Flavio Gualberto (Minas Tenis Clube – Brazylia), Wennder Lopes (Sao Bernardo Volei – Brazylia), Thiago Barth (Sesc RJ – Brazylia)
Przyjmujący: Joao Rafael (Exprivia Molfetta – Włochy), Alisson Melo (Lebes/Gedore/Cenoas – Brazylia)
Libero: Thales Hoss (Lebes/Gedore/Cenoas – Brazylia), Felipe Lourenco (Copel Televom/Maringa Volley – Brazylia).