GAUDEMAUS IGITUR! AGH UKOŃCZONA!

7 miesięcy temu | 02.02.2024, 08:07
GAUDEMAUS IGITUR! AGH UKOŃCZONA!

MKS wrócił do Będzina z kompletem punktem. Wprawdzie pierwszy set meczu telewizyjnego w Krakowie należał do gospodarzy, to trzy kolejne toczyły się już po dyktando naszego zespołu.

Górę wzięła zespołowość. Tym razem aż pięciu siatkarzy MKS-u zdobyło dwucyfrową liczbę punktów. Najwięcej, bo 18 zaaplikował rywalom Mateusz Rećko, wybrany MVP całego meczu.

Obydwa zespoły porównywalnie wypadły jedynie w polu zagrywki, w pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła zdecydowanie korzystniej prezentowali się już gracze MKS-u.

Imponowali skutecznością w ataku, notując w niej aż 68%. Indywidualnie świetnie w ofensywnie spisywał się Mateusz Siwicki, kończąc aż dziewięć z jedenastu piłek (82%).

Dla MKS-u było to już siedemnaste zwycięstwo w sezonie zasadniczym. Dzięki niemu będziński zespół umocnił się na pierwszej lokacie w stawce (51 pkt).

AZS AGH Kraków – MKS Będzin 1:3 (25:22, 21:25, 16:25, 19:25)
AZS AGH: Wnuk (17), Kraut (5), Bakaj, Miniak (9), Tokajuk (13), Oziabło (3), Dereń (libero) oraz Putkowski (1), Komar (1), Piksa, Curzytek (1), Świdroń, Wiśniewski (2), Piksa (libero).
MKS: Siwicki (13), Pietruczuk (14), Rećko (18), Swodczyk (10), Koppers (13), Krawiecki (1), Olenderek (libero) oraz Olszewski, Depowski, Majcherski (libero).
MVP: Rećko (MKS).