O SZEŚĆ PUNKTÓW

5 dni temu | 12.09.2024, 15:16
O SZEŚĆ PUNKTÓW

Ten mecz będzie jak finał, a w całym sezonie zasadniczym będziemy mieć ich aż trzydzieści. W najbliższą niedzielą Nowak-Mosty MKS Będzin rozpocznie arcytrudną rywalizację w PlusLidze.

Pierwszym rywalem zagłębiowskiego beniaminka będzie GKS Katowice. Drużyna zza miedzy po raz ostatni stawiła czoła naszej ekipie podczas turnieju towarzyskiego w Krośnie. Wówczas wygrała 3:2, choć ważniejszy od wyniku był wtedy aspekt szkoleniowy, gdyż trenerzy rotowali składami i sprawdzali poszczególne warianty gry.

GKS Katowice poprzedni sezon PlusLigi zakończył na trzynastym miejscu w tabeli. W przerwie do ekipy ze stolicy Górnego Śląska, jako drugi trener, dołączył Emil Siewiorek, będący wychowankiem MKS-u. Barwy klubu z Bukowej reprezentuje też śro dkowy Łukasz Usowicz, grający nad Czarną Przemszą w sezonie 2022/2023.

GKS Katowice:

Rozgrywający: Joshua Tuaniga (USA), Piotr Fenoszyn,
Atakujący: Damian Domagała, Bartosz Gomułka,
Środkowi: Bartłomiej Krulicki, Damian Hudzik, Łukasz Usowicz, Maciej Wóz
Przyjmujący: Aymen Bouguerra (Tunezja), Krzysztof Gibek, Alexander Berger (Austria), Yevhenii Kisiluk (Ukraina).
Libero: Bartosz Mariański, Dawid Ogórek.

Trener: Grzegorz Słaby
II trener: Emil Siewiorek

Dla będzińskiego MKS-u konfrontacja z GieKSą będzie pierwszą ligową od grudnia 2020 roku. Wówczas w Szopienicach gospodarze wygrali 3:1. Łącznie z dziesięciu rozegranych spotkań z katowiczanie na szczeblu PlusLigi MKS Będzin wygrał trzy.

Niedzielny mecz z udziałem tych drużyn nieprzypadkowo jest nazywany meczem za przysłowiowe sześć punktów, gdyż celem obu będzie utrzymanie w elicie.

1. kolejka PlusLigi

GKS Katowice : Nowak-Mosty MKS Będzin