OSTATNIA DOMÓWKA W FAZIE ZASADNICZEJ

1 miesiąc temu | 12.03.2024, 13:22

Sobotnim rewanżem z Olimpią Sulęcin siatkarze MKS-u zakończą domową część sezonu zasadniczego. W drugiej połowie marca będzinianie rozegrają jeszcze trzy wyjazdowe spotkania.

Poprzednie starcie z Olimpią nie należało do najprzyjemniejszych. Wprawdzie nasi siatkarze wygrali 3:2, ale po dwóch zwycięskich setach (25:20, 25:20) to ekipa z Sulęcina była bliska sprawienia sensacji.

Zespół z Będzina doprowadził do remisu, jednak zarówno w trzeciej, jak i w czwartej części meczu wygrywał tylko różnicą dwóch punktów (28:26, 25:23). Więcej spokoju towarzyszyło liderowi TAURON 1.Ligi w tie-breaku, w którym na finiszu MKS zgromadził o cztery punkty więcej.

Aktualnie Olimpia zajmuje 11. miejsce w tabeli, a w poprzedniej kolejce stoczyła na własnym parkiecie pięciosetowy bój z BBTS Bielsko-Biała. Ostatecznie wygrali goście.

MKS wciąż kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, a za sobą ma aż siedem wygranych spotkań z rzędu. W sobotę będzinianie pokonali Astrę Nowa Sól 3:0.