POWRÓT NA SZCZYT!

7 miesięcy temu | 29.01.2024, 08:18

MKS Będzin zrewanżował się Mickiewiczowi Kluczbork za porażkę z pierwszej rundy fazy zasadniczej. W rewanżu nasz zespół pokonał drużynę z woj. opolskiego 3:0 (25:22, 25:20, 25:23).

Kluczem do sukcesu była zespołowość. Aż czterech zawodników będzińskiej drużyny: Mateusz Rećko (12), Bartosz Pietruczuk (11), Brandon Koppers (11) i Łukasz Swodczyk (11) zdobyło dwucyfrową liczbę punktów.

Mimo to kluczborczanie szukali swoich szans, zwłaszcza w trzecim secie, w którym cieszyli się z prowadzenia jeszcze przy stanie 20:18. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na własną korzyść (25:23).

W pierwszej secie rywale sprawiali kłopoty, choć tylko do półmetku. Potem górę wzięło już doświadczenie MKS-u, które na bazie zwycięstwa w inauguracyjnej partii przełożyło się także na pewną i konsekwentną postawę w środkowej części meczu.

Wygrana zapewniła będzińskiej drużynie powrót na szczyt TAURON 1.Ligi.

MKS Będzin -  Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:22, 25:20, 25:23)
MKS: Pietruczuk (11), Rećko (12), Swodczyk (11), Pająk (5), Koppers (11), Popiela (6), Olenderek (libero) oraz Olszewski, Ratajczak (2)
Mickiewicz: Lipiński, Mucha (4), Olczyk (6), Pasiński (5), Linda (9), Mendel (9), Czyrek (libero) oraz Kopacz, Gibek (1), Górski (3), Siemiątkowski (7)
MVP: Rećko (MKS)