2 tygodnie temu | 04.06.2024, 18:58

O macierzystym klubie z Będzina zawsze wypowiadał się w ciepłych słowach, a już niebawem ponownie zagra w jego barwach. Mateusz Szpernalowski wrócił do MKS-u.

Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski jest jednym z najzdolniejszych wychowanków w historii naszego klubu. W dorobku absolwenta spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego znajdują się m.in.: dwukrotne mistrzostwo Europy Wschodniej (EEVZA) oraz brązowy medal mistrzostw Europy U17.

Mateusz Szpernalowski urodził się 11 lutego 2005 roku. Mierzy 190 cm wzrostu. W poprzednim sezonie, pierwszym w seniorskiej siatkówce, przebywał na wypożyczeniu PSG KPS Siedlce, podczas którego zapracował aż na cztery statuetki MVP (najwięcej z całej drużyny).

W sezonie 2024/2025 duet rozgrywających w będzińskim zespole utworzy wspólnie z Grzegorzem Pająkiem.