PUNKT NA POCZĄTEK RUNDY

8 miesięcy temu | 07.01.2024, 13:37

W meczu doświadczonych drużyn Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała MKS Będzin 3:2. Nasi siatkarze mają czego żałować, bowiem po trzech setach to oni byli bliżej końcowego sukcesu.

Lepiej zaczęli tomaszowianie, którzy mimo straty trzech punktów w pierwszej partii zwyciężyli w grze na przewagi (27:25). MKS w drugiej partii nie popełnił już błędu z pierwszej, tym razem dowożąc kilkupunktową przewagę do samego końca (25:21).

Kolejne dwa sety miały lustrzane odbicie. W trzecim Lechia wygrała do 20, a w czwartym ze zwycięstwa w takim samym stosunku cieszyli się siatkarze z Będzina.

Tie-break pod dyktando miejscowych, którzy przy zmianie stron prowadzili 8:5, a całość wygrali 15:11.

Mimo straty dwóch punktów, będzinianie (41 pkt) pozostali na pierwszym miejscu w tabeli. Lechia cały czas jest ósma (28).

Lechia Tomaszów Mazowiecki - MKS Będzin 3:2 (27:25, 21:25, 20:25, 25:20, 15:11)
Lechia: Smits (23 pkt.), Hendzelewski (22), Warda (13), Musiał (10), Toma (9), Neroj (2), Jaglarski (libero) oraz Białecki (6), Kącki, Sterna, Wójcik (libero)