TRZECI WYJAZD Z RZĘDU

2 miesiące temu | 06.03.2024, 09:16
TRZECI WYJAZD Z RZĘDU

W najbliższą sobotę MKS Będzin zakończy przedostatnie w fazie zasadniczej tournée po I-ligowej Polsce. Po meczach w Białymstoku i Siedlcach naszych siatkarzy czeka wyjazdowa batalia z Astrą Nowa Sól.

Obydwa zespoły mają różne cele. Nowosolanie toczą zacięty bój o awans do fazy play-off, z kolei siatkarze z Będzina robią wszystko, co w ich mocy, aby do decydującej części sezonu przystąpić z pierwszego miejsca w tabeli.

W poprzedniej kolejce obydwa zespoły nie spędziły zbyt wiele czasu na parkiecie. MKS pokonał PSG KPS Siedlce 3:0, a zespół z Nowej Soli 0:3 uległ w Bielsku-Białej drużynie BBTS-u.

Jesienią w Będzin Arenie podopieczni Wojciecha Serafina wygrali z ubiegłorocznym beniaminkiem TAURON 1. Ligi we własnej hali 3:1.

W I-ligowym układzie sił będzinianie przewodzą w stawce z dorobkiem 65 punktów. Astra jest siódma, a na jej koncie widnieją 44 oczka.